وی همچنین از پیش‌بینی خط اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی برای تعاونی‌های مسکن دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد و گفت: میزان صدور ‌ضمانت‌نامه برای تعاونی‌های زنان تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای شرکت‌های تعاونی شهرستانی تا ۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. معاون امور تعاون وزیر کار در عین حال از افتتاح ۳۸۳ طرح تعاونی به ارزش ۳هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: از محل افتتاح این طرح‌ها ۲۶ هزار نفر اشتغال به وجود آمده است. به گفته کبیری در هفته تعاون معاونت تعاون علاوه بر صندوق کارآفرینی امید، دو تفاهم‌نامه دیگر با سازمان بسیج مستضعفین و معاونت اشتغال وزارت کار امضا خواهد کرد.

کبیری در ادامه از راه‌اندازی مرکز ملی نوآوری و توسعه تعاون ایران در مهر ماه امسال خبر داد و برای حمایت از تعاونی‌های دانش‌بنیان گفت: در راستای حمایت از تعاونی‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هایی که ایده‌های نوآورانه دارند، ۱۰ مرکز نوآوری تعاون ایجاد کرده‌ایم و با افتتاح مرکز ملی نوآوری تعاون در مهر ماه هشت خدمت ویژه از قبیل امور بانکی و مالیاتی، امور تامین اجتماعی و صدور ‌ضمانت‌نامه و مشاوره‌های حقوقی در اختیار تعاونگران قرار خواهد گرفت. وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال «ایسنا» درباره تکمیل واحدهای مسکن مهر گفت: از مجموع ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهری که ساخت آن به عهده بخش تعاون بوده ۱۴ درصد در دولت آقای احمدی‌نژاد تحویل شده که در دولت تدبیر و امید به ۹۱درصد افزایش یافته است. به گفته معاون وزیر تعاون ۷۷ درصد تحویل تعاونی‌های مسکن مهر در دولت تدبیر و امید انجام شده است و حجم پرونده‌های مسکن مهر از ۷۴ هزار مورد به ۱۴ هزار پرونده کاهش یافته است.

کبیری همچنین از برگزاری مجامع تعاونی‌ها به شکل مجازی و الکترونیکی خبر داد و افزود: به‌زودی تعاونگران می‌توانند از طریق سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون مجامع خود را به شکل مجازی و الکترونیکی برگزار کنند که دستاورد خوبی در بحث شفاف‌سازی و نظارت بر عملکرد مدیران و اعضای هیات‌مدیره‌ها و تحقق دولت الکترونیک خواهد بود. به گفته وی کاهش مراجعات حضوری و کاهش زمان صدور مجوز یک تعاونی از هفتاد روز به کمتر از ۱۰ روز از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون است. معاون وزیر تعاون در پایان تامین مالی، کمک به توسعه بازار تعاونی‌ها، ثبت تغییرات تعاونی‌ها و تشکیل و توانمندسازی تعاونی‌ها را از جمله رویکردهای احیای پنجره واحد خدمت‌رسانی به تعاونی‌ها از طریق سامانه جامع بخش تعاون عنوان کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند