به گزارش «ایرنا» ‌حاتم شاکرمی،‌ معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: این اقدام برای تحقق اهداف شفافیت و بهبود فضای کسب و کار صورت گرفت. وی افزود: اعتبار‌نامه نمایندگان کارگران در کارگاه‌ها، گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، تایید صلاحیت شرکت‌های خدماتی ارائه‌دهنده خدمات به دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی، پروانه دفتر مشاوره فنی طبقه‌بندی مشاغل کارگاه‌های مشمول قانون کار، گواهی ثبت شوراهای اسلامی کار و اعتبار‌نامه اعضای آن، پروانه صلاحیت و تایید مشاوران و خدمات‌دهندگان حفاظت فنی و ایمنی، گواهی ثبت و انتخابات کانون‌های هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان‌ها و عالی ازجمله این مجوزهاست.

شاکرمی ادامه داد: گواهی‌نامه ثبت کانون کارگران بازنشسته شهرستان، استان و عالی، گواهی نامه ثبت برگزاری انتخابات انجمن‌های صنفی کارگری و کارفرمایی، پاسخ استعلام درخصوص بررسی نقشه‌های ساختمانی از حیث ایمنی کار و حفاظت فنی، گواهینامه ثبت و گواهی برگزاری انتخابات مجامع نماینده کارگران استان و عالی، گواهی ثبت و برگزاری انتخابات کانون انجمن‌های صنفی کارگری و کارفرمایی استان، سراسری و عالی از دیگر مجوزهاست. وی همچنین از برنامه راه‌اندازی و اجرای «سامانه جامع روابط کار» با هدف‌گذاری ۴۵ زیرسامانه خبر داد و گفت: از جمله برنامه‌های شاخص و هدفمند حوزه معاونت روابط کار برای تحقق شفافیت، راه‌اندازی و اجرای «سامانه جامع روابط کار» است که بر اساس اولویت‌ها و نیازهای موجود و با هدف افزایش شفافیت برآیند کار، رضایتمندی جامعه هدف کارگران و کارفرمایان و نیز حفظ کرامت انسانی و دسترسی آسان و بدون تبعیض به خدمات به مردم ارائه شده است.

معاون روابط کار وزارت تعاون با اعلام اینکه تا کنون ۲۲ زیرسامانه (از مجموع ۴۵ زیر سامانه) در سراسرکشور عملیاتی و درحال بهره‌برداری است، گفت: سایر زیرسامانه‌ها نیز در دست تکمیل و اجرای آزمایشی است. شاکرمی افزود: اکنون زیر سامانه تحت وب بیمه بیکاری نیز در سراسر کشور درحال بهره‌برداری است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند