هدف از این تحقیق مشترک این است که بدانیم سلول‌های T که پیاده نظام سیستم ایمنی بدن ما هستند، چگونه بدن را در واکنش مناسب به ویروس کرونا کمک می‌کنند. این مطالعه نیاز به صدها داوطلب دارد تا خون آنها مورد بررسی قرار بگیرد. این مطالعه گروه‌های واجد شرایط از افرادی را که در معرض، آلوده یا بهبودیافته از ویروس کرونا جدید هستند و در ۶۰ مایلی ۲۳ کلان‌شهر بزرگ زندگی می‌کنند، می‌پذیرد.

کسانی که ابتلای آنها به کووید-۱۹ از طریق آزمایش یا تشخیص یک واحد درمانی تایید شده است، می‌توانند با پر کردن یک پرسش‌نامه دیجیتال به‌صورت آنلاین برای شرکت در این مطالعه ثبت‌نام کنند. پس از انتخاب، محققان یک نفر را به خانه داوطلبان می‌فرستند تا از آنها نمونه خون بگیرد. این فرد دارای تجهیزات محافظتی کامل خواهد بود و همچنین سواب بینی یا گلو نیز انجام خواهد داد.

پاداش شرکت در مطالعه اولیه یک کارت هدیه ۵۰ دلاری است. همچنین امکان شرکت در چهار نمونه‌گیری خون دیگر در یک بازه زمانی دو ماهه فراهم است. افرادی که در هر نمونه‌گیری شرکت کنند، می‌توانند ۲۵۰ دلار کارت هدیه بگیرند. دانشمندان دیگر نیز قبلا روی پاسخ ایمنی بدن به کووید-۱۹ تحقیق کرده‌اند؛ اما گفته می‌شود این مطالعه روی سلول‌های T بر نقطه کور مطالعات همزمان این سلول‌ها و ویروس کرونا متمرکز است.

برای پر کردن شکاف اطلاعاتی چگونگی مبارزه بدن با عفونت ویروس کرونا، این دو شرکت درحال آماده شدن برای خون‌گیری از کسانی هستند که قبلا در معرض ویروس کرونا بوده‌اند، درحال‌حاضر درگیر این بیماری هستند یا از بازماندگان و بهبودیافتگان خوش‌شانس این بیماری هستند. درحالی‌که این پاداش در قالب کارت‌های هدیه تنها یک انگیزه است، پتانسیل این مطالعه برای رمزگشایی برخی از عمیق‌ترین رازهای مربوط به ویروس کرونا باعث می‌شود همه شرکت‌کنندگان در این مطالعه به نوعی قهرمان شمرده شوند؛ چراکه می‌توانند به مقابله با این بیماری همه‌گیر کمک شایانی کنند. «لنس بالدو» مدیر ارشد شرکت «Adaptive» گفت که نتایج اولیه این مطالعه ممکن است در ماه ژوئن به‌دست بیاید. این شرکت‌ها امیدوار هستند ثبت‌نام کامل را در ۱۰ تا ۱۲ هفته انجام دهند و این به آن معنی است که محققان فعلا قادر به اعلام نتیجه نهایی این مطالعه نخواهند بود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند