وی افزود: در این طرح با شناسایی گروه‌های هدف و اولویت‌بندی آنها براساس شاخص‌های تعیین شده، متناسب با شرایط هر گروه جهت رفع دغدغه مسکن کارگران اقدام خواهد شد.  وی ادامه داد: خوشبختانه اراده خوبی هم از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هم از سوی وزارت راه‌وشهرسازی وجود دارد تا مقوله مسکن کارگری با جدیت مورد بررسی قرار گیرد و موانع در این زمینه برطرف شوند.

صادقی فر گفت: ضمن اینکه رئیس‌جمهور نیز به‌صورت مستقیم به این موضوع ورود کرده و در هفته کارگر تاکید داشته‌اند که موضوع مسکن کارگری با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد. معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همزمان تفاهم‌نامه‌ای با مشارکت وزارت راه‌وشهرسازی درحال تدوین است تا گروه‌های کارگری هدف شناسایی شوند، افزود: درحال‌حاضر چند مدل مختلف برای تامین مسکن گروه‌های مختلف کارگری آماده کرده‌ایم تا شرایط تامین مسکن متناسب با وضعیت خانوار و گروهی که در آن قرار می‌گیرند، تسهیل شود و برنامه‌های حمایتی مورد نیاز در نظر گرفته شود. صادقی‌فر تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات در این طرح، مشارکت و همکاری جامعه کار و تلاش در فرآیند شناسایی کارگران فاقد مسکن است تا با اقدامات حمایتی بخشی از مشکلات کارگران که در حوزه مسکن است، برطرف شود. این مقام مسوول درباره ضمانت عملیاتی شدن این طرح گفت: تاکنون چند جلسه با نمایندگان کارگری و کارفرمایی و سایر مراجع ذی‌ربط در این زمینه برگزار شده است؛ همزمان جلساتی با وزارت راه‌وشهرسازی پیگیری می‌شود تا این طرح جنبه عملیاتی داشته باشد و صرفا به انعقاد یک تفاهم‌نامه بسنده نشود.

وی ادامه داد: در قالب این طرح، مدل‌های مختلف از جمله تخصیص زمین، تامین مصالح ساختمانی با شرایط مناسب، حمایت از تامین مسکن کارگران در قالب تعاونی، تسهیلات حمایتی یا سایر روش‌ها پیش بینی شده است تا کارگران براساس وسع مالی و سایر شاخص‌ها، در این طرح مورد حمایت قرار گیرند. معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکید کرد: به هر حال روش‌های مختلف درحال بررسی هستند تا طی تفاهم‌نامه با وزارت راه‌وشهرسازی این طرح عملیاتی شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند