صالحی افزود: درباره واقعی‌شدن قیمت حامل‌های انرژی نیازمند حرکت‌های اصولی و هدفمند هستیم تا به سمت کاهش قاچاق و بهینه‌شدن مصرف انرژی در داخل کشور کمک کند. وی با اشاره به مصرف روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تاکید کرد:‌ با توجه به جمعیت و سرانه خودرو در کشور، میزان مصرف بنزین باید به ۶۰ تا ۶۵ میلیون برسد. این عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه نیمی از خانوارها در کشور خودروی شخصی ندارند، ‌گفت: ‌با فروش ارزان بنزین، نیمی از جمعیت را از دریافت یارانه حامل‌های انرژی محروم می‌کنیم زیرا این یارانه تنها به ماشین‌دارها می‌رسد که به معنای بی‌عدالتی و از دست رفتن منابع کشور است. به گفته صالحی،‌ سالانه ۴۵ میلیارد دلار منابع کشور در قالب یارانه نفت، گاز و برق پرداخت می‌شود که نشان می‌دهد ایران رتبه اول را در این زمینه در جهان دارد. وی تاکید کرد:‌ بنابراین روی هزینه کرد منابع خود کنترل نداریم و شاهد از بین رفتن آنها هستیم. رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه دونرخی شدن هر کالایی فسادآفرین است،‌ گفت:‌ به‌جای سهمیه‌بندی و دونرخی شدن بنزین باید با شیب منطقی به‌دنبال واقعی‌کردن قیمت‌ها باشیم.

به گفته وی، چنانچه برنامه سوم توسعه ادامه پیدا می‌کرد، قیمت بنزین به قیمت‌های جهانی نزدیک می‌‌شد و اکنون شاهد این اختلاف فاحش بین ایران و همسایگان نبودیم اما از برنامه‌های توسعه‌ای عقب افتادیم و این باعث شد تا قیمت بنزین چند سال ثابت بماند. صالحی جهت فلش برای حرکت به سمت واقعی‌شدن قیمت حامل‌های انرژی را مهم دانست و افزود: به‌طور مثال زمانی که قیمت گازوئیل برای ترانزیت افزایش پیدا می‌کند اما قیمت‌ها در داخل ثابت می‌ماند به افزایش قاچاق دامن زده می‌شود.

وی گفت: باید در حامل‌های انرژی مانند بنزین یا گازوئیل با شیب بیشتر و در مواردی مانند برق با شیب ملایم‌تر به سمت افزایش قیمت‌ها برویم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند