فرهاد دژپسند عصر دوشنبه در نشست با فعالان اقتصادی درباره واگذاری بنگاه‌های اقتصادی، با اشاره به مشکلات خصوصی‌سازی افزود: مقامات عالی کشور بر ضرورت خصوصی‌سازی تاکید دارند. وی با بیان اینکه واگذاری بنگاه‌های اقتصادی، معادل خصوصی‌سازی نیست، اضافه کرد: باید به گونه‌ای واگذاری‌ها را انجام داد که کمترین حواشی برای آن ایجاد؛ اما بیشتر اهداف محقق شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین به مقاومت‌ها در مقابل خصوصی‌سازی اشاره کرد و ادامه داد: همه این مقاومت‌ها به منظور مقاومت در مقابل تغییر نیست، بلکه برخی به‌دلیل وجود آسیب‌ها مقاومت می‌کنند. وی با بیان اینکه هدف از واگذاری‌ها تامین منابع دولت نیست، افزود: در روش‌های واگذاری باید تجدیدنظر شود تا علاوه بر بالا بردن کارآیی، کمترین حاشیه را به دنبال داشته باشد. دژپسند با بیان اینکه قیمت بنگاه‌ها در بورس تعیین خواهد شد، گفت: پول فروش سهام قرار نیست به‌طور کامل به بودجه دولت برود، بلکه برای افزایش سرمایه شرکت‌ها اختصاص می‌یابد.

دژپسند تصریح کرد: باقیمانده سهام شرکت‌های دولتی بورسی را واگذار می‌کنیم و هیچ سهمی برای دولت باقی نخواهد ماند. وی تاکید کرد: ما اصرار داریم که واگذاری‌ها در اتاق شیشه‌ای انجام شود تا حاشیه و شبهه‌ای در آن رخ ندهد. وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز واگذاری سه شرکت در اوایل هفته آینده خبر داد و گفت: همه شرکت‌های غیر بورسی را نیز دیر یا زود واگذار خواهیم کرد. وی با بیان اینکه رئیس‌جمهوری پیگیر طرح واگذاری بنگاه‌های اقتصادی گفت: در دولت به نظرات و پیشنهاد‌ها به بخش خصوصی توجه می‌شود و بر این اساس نشست‌های مشترک گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برگزار می‌شود.

دژپسند از بخش خصوصی خواست تا مشکلات و مسائلی را که پیش روی فعالیت‌های اقتصادی و گردش کار وجود دارد به دولت اعلام کنند تا دولت نسبت به رفع آنها اقدام کند. وی از معافیت مالیاتی سهام توزیع نشده شرکت‌های بورسی به‌عنوان یک اقدام مهم دولت برای حمایت از شرکت‌های بورسی و حل مشکلات پیش روی بنگاه‌های اقتصادی و بخش خصوصی نام برد. فعالان بخش خصوصی در این نشست که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد دغدغه‌ها و پیشنهاد‌های خود درباره خصوصی‌سازی را مطرح کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند