به گزارش «ایسنا» جمشید انصاری، معاون رئیس‌جمهور در نشستی که در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی البرز برگزار شد، اظهار کرد: نیروی انسانی که جذب دولت می‌شود باید فردی برخوردار از عالی‌ترین سطح دانش باشد. وی به آموزش نیروهای انسانی در البرز اشاره کرد و افزود: این اقدام قابل تقدیر است، اما افرادی باید مشمول این طرح شوند که دارای اطلاعات و زمینه علمی کافی باشند و دوره‌های آموزشی با هدف ارتقای دانش افراد برگزار شود. انصاری بیان کرد: نهادهای اجرایی نباید جایی برای آموزش و فراگیری علم باشد بلکه باید اقدامات در راستای به روز شدن اطلاعات و مطالب علمی انجام شود. این مقام مسوول تصریح کرد: البرز جایگاه ویژه‌ای دارد و ما این استان را در امر تامین نیروی انسانی حمایت خواهیم کرد. رئیس سازمان استخدامی و امور اداری ادامه داد: نظام‌های مدیریتی باید با توجه به شرایط، ابداعات و فعالیت‌های مدیریتی خاص داشته باشند.

وی بیان کرد: سال‌های ۹۸ و ۹۹ سخت‌ترین دوران مدیریتی کشور است که اگر ابتکار مدیریتی نداشته باشیم کنترل شرایط دشوار خواهد بود. انصاری با تاکید بر لزوم ساماندهی امکانات موجود اضافه کرد: تصویربرداری و مطالعه امکانات موجود با هدف راستی‌آزمایی می‌تواند شرایط و نحوه مدیریت را ارتقا دهد. به گفته وی، لازم است سازمان‌های مدیریت برنامه‌ریزی استان‌ها ارتقا یابد و نیروهایی جذب شوند که شرایط پیشرفت را فراهم می‌کنند. رئیس سازمان امور استخدامی و اداری با اشاره به اینکه در بخش سازمان برنامه و بودجه با مشکلاتی مواجه شدیم، افزود: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که با تفویض اختیارات مدیریت کشور، توسعه و بهبود بیشتری در راستای ارائه خدمات به مردم خواهیم داشت اما عادت مداخله در مسائل ریز دستگاه‌ها مشکل‌ساز شد. وی اظهار کرد: امروز که به صورت مستقل فعالیت می‌کنیم، اقدامات ما تحت عنوان تسهیل‌گری انجام می‌شود و باید اقداماتی را برنامه‌ریزی کنیم که دستگاه‌های اجرایی استان ماموریت‌های خود را بهتر انجام دهند. انصاری خاطرنشان کرد: باید با تقویت دستگاه‌های مدیریت نهادهای مستقر در استان‌ها به پیشرفت آنها کمک کنیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی همچنین در دیدار با رئیس موسسه رازی با اشاره به چگونگی استفاده از ظرفیت نخبگان گفت: چیزی به نام استخدام نخبگان نداریم و چارت به‌کارگیری آنها نیز بر مبنای عدالت استخدامی برای همه داوطلبان انجام می‌شود. وی اظهار کرد: این موسسه به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تحقیقاتی کشور نقش بسزایی در تامین سلامت انسان و دام دارد. رئیس سازمان اداری و استخدامی ادامه داد: این دست مجموعه‌ها باید در حوزه نیروی انسانی و همچنین به روز رسانی تجهیزات و امکانات تقویت شوند تا دستاوردهای مثبت آنها روز به روز بیشتر شود.

وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد موسسه رازی و دیگر موسسات تحقیقاتی که تعدادشان در استان البرز کم نیست، می‌توانند در مسیر درست تحقق اهداف خود که همان تامین امنیت غذایی و سلامت است، گام بردارند. انصاری توضیح داد: در طول این بازدید در جریان مسائل این مرکز قرار گرفتیم و آمادگی داریم که حمایت‌های لازم به خصوص در حوزه تامین نیروی انسانی را صورت دهیم. معاون رئیس‌جمهور اظهار کرد: البته نخبگان به دلایل استعداد و توانمندی‌هایی که دارند فرصت بیشتری برای جذب و به‌کارگیری در آزمون‌های استخدامی نصیب‌شان می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند