• تقویت پارادایم سیاست خارجی آمریکا

  احسان ابطحی
  عضو گروه بین المللی
  انفجار‌های بوستون و دیگر حملات پراکنده تروریستی در ایالات‌متحده بار دیگر مقامات واشنگتن و مردم آمریکا را هراسان و آنها را از تکرار حملات تروریستی، مشابه آنچه که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ رخ داد نگران کرده‌است؛
 • بنگاه‌های بهـره‌ور، جامعه بهـره‌ ور

  دکتر نهاوندیان : بهره‌وری ضامن استقلال اقتصادی و عزت کشور است
  ابتدا از همه شرکت‌کنندگان،داوران و دست‌اندرکاران برگزاری چهارمین جشنواره ملی بهره‌وری قدردانی و تشکر می‌کنم. پیش از هر چیز چند پرسش را مطرح می‌کنم که قابل تامل و تفکراند.
 • توسعه پایداربدون بهره‌وری محقق نمی‌شود

  امروزه رشد و توسعه اقتصاد کشورهای در حال توسعه به عنوان یکی از مهمترین موضوع‌های مورد بررسی در سطح بین المللی است.
 • بهره‌وری و خلق زنجیره ارزش در بانک انصار

  دکتر آیت‌اله ابراهیمی مدیر عامل
  آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار،وجود جشنواره ملی بهره وری را عامل رقابتی برای شناخت محیط پیرامون هر صنعت می داند ومعتقد است، با عضویت در جشنواره و مقایسه شرایط سازمان خود با میانگین صنعت و رقبا که از طریق دسترسی به سایت جشنواره امکان پذیر است، ضمن بررسی نقاط ضعف و قدرت خود و تهدید و فرصت های پیرامون، می توان برنامه ریزی جامعی برای بهبود مستمر انجام داد و از این طریق به بهره وری مطلوب دست یافت.گفت وگوی دنیای اقتصاد با وی را می خوانیم.
 • " قند نقش جهان " به آینده بهتر می اندیشد

  مهندس مجتبی کاروان مدیر عامل
  نباید فراموش کرد که در جهان رقابتی امروز، سازمان هایی موفق و پابرجا می مانند که قدرت پذیرش رقابت‌ها، تحلیل واقعیت ها و اتخاذ رویکردهای مناسب را داشته باشند و با انجام برنامه ریزی های اصولی و منطقی و بااراده و همتی نستوه در مسیری متعالی و پیوسته گام بردارند.
 • جشنواره ملی بهره وری، از آغاز تا امروز

  ایده شکل گیری جشنواره ملی بهر ه وری در سال‌های نخست برنامه توسعه چهارم، توسط گروه پارسیان هوشمند مطرح و سپس مورد حمایت و توجه ریاست اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران واقع شد.
 • افزایش بهره‌وری و رقابت‌پذیری بقای سازمان را تضمین می‌کند

  بانک تجارت در شرایط کنونی از چه رویکردهایی برای تداوم حیات موثر خود در اقتصاد کشور بهره می برد؟
  بانک تجارت به منظور ارتقاء جایگاه خود در صنعت بانکداری همواره سعی نموده است از تمام پتانسیل‌های موجود استفاده کرده و با بهره-گیری از فرصت‌های پیش رو، قدرت رقابت‌پذیری خود را در مقایسه با سایر رقبا افزایش دهد.
 • بهره‌وری ما در ارز آوری، اشتغالزایی و نوآوری است

  ثبات نهاد مدیریت، امیدواری و بلندپروازی آگاهانه، پرورش هوشیارانه و آینده‌نگرانه نیروی انسانی، توجه به بازار، نوآوری در محصول، شرکای استراتژیک، رشد بهنگام بنگاه، موفقیت در جذب سرمایه، توجه به تحقیق و توسعه، توجه به مباحث زیست‌محیطی و.... تنها بخشی از مزیت‌های رقابتی گروه صنعتی بارز است، گروهی که بیش از سی دهه سابقه حضور در صنایع خودروسازی و تامین قطعات دارد. عباسی ابیانه مدیرعامل گروه صنعتی بارز،در این گفت وگو عوامل موفقیت روزافزون بارز را برمی شمارد و به اهداف و افق های آینده اشاره می کند.
 • ایرانا در مسیر بهره‌وری هرچه بیشتر گام برمی‌دارد

  شرکت سهامی عام کارخانه ایران(ایرانا)اولین و بزرگترین تولیدکننده کاشی دیواری به روش صنعتی درایران است که درسال ۱۳۳۶ به ثبت رسید و در سال۱۳۳۹ باتولید کاشی دیواری موردبهره برداری قرارگرفت.
 • بهره‌وری، هنرما است

  لطفا» شرکت را معرفی کنید.
  شرکت کاشی و سرامیک حافظ در سال ۱۳۵۶ تاسیس شد. شرکت در حال حاضر تقریبا ۵/۷ میلیون متر کاشی کف و دیوار و یک میلیون متر هم کاشی پرسلانی نما برای ساختمان‌های بزرگ تولید می کند.
 • نیروی انسانی مهم ترین عامل بهره وری است

  شرکت البرز دارو با بیش از ۳۶ سال سابقه ، از شرکت های سهامی عام و پذیرفته شده در بورس است و از شروع فعالیت خود تا کنون بصورت کاملا تخصصی فقط در زمینه تولید دارو در خطوط تولیدی قرص، سوسپانسیون، شربت و آمپول فعالیت دارد. به بهانه حضور موفق البرز دارو در سه دوره گذشته جشنواره ملی بهره وری و کسب تندیس ملی از این جشنواره، با دکتر پیرصالحی که بیش از یک دهه سمت مدیر عاملی این شرکت را به عهده دارد به گفتگو نشستیم.
 • آموزش، روش‌های نظام‌مند وکار گروهی پیش نیاز افزایش بهره وری است

  دکتر اسکندر ستوده از مدیران شناخته شده صنعت لاستیک کشور است که کار خود را اوایل دهه شصت در بخش آمیزه کاری کیان کرد تایر آغاز کرد. وی سپس در کیان تایر و لاستیک دنا به عنوان عضو هیأت مدیره و در بخش صنایع شیمیایی و سلولزی سازمان صنایع ملی و همچنین در معاونت اداره کل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنایع مشغول به کار شد و بعد ها مدیریت عامل شرکت مهندسی و تحقیقات صنـایع لاستیک را برعهده گرفت و همزمـان به کار تدریس و پژوهش در دانشگاه پرداخت.
 • دست‌نوشته‌های مدیران در دفتر یادبود جشنواره ملی بهره وری

  امید است تفکر بهره‌وری در کلیه واحدها و بنگاه‌های اقتصادی فرهنگ‌سازی گردد تا با بهبود و ارتقاء بازدهی و بهره‌وری در واحدها و بنگاه‌های اقتصادی، ارزش افزوده صنعتی و تولیدی در حداکثر و قابل مقایسه با کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته گردد.
  یکی از تاثیرگزارترین اقدام‌ها آموزش منابع انسانی است که اثر قابل توجهی در ارتقاء بهره‌وری خواهد داشت.
  امید است با یک برنامه ریزی منسجم و اصولی آموزش نیروی انسانی کشور شاهد شکوفایی بهره وری و شاهد رشد اقتصادی کشورعزیزمان باشیم و بتوانیم ارقام را با شاخص‌های جهانی مقایسه کنیم.
  دکتر اسکندر ستوده
  مدیرعامل مجتمع لاستیک یزد تایر
 • پرفروش‌های نمایشگاه دائمی کتاب دنیای اقتصاد - ۵ اسفند ۹۱

  پرفروش‌ترین کتاب‌ها در نمایشگاه کتاب دنیای‌اقتصاد از ۲۸ بهمن تا ۳ اسفند به ترتیب فروش به شرح زیر است
  با این توضیح که این نمونه‌گیری، خاص نمایشگاه کتاب دنیای‌اقتصاد است و بازتاب‌دهنده همه واقعیت درباره بازار کتاب ایران نیست

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر