هشدار به کسانی که زیادی در خانه می مانند منتظر سرطان باشید

  باز کردن پنجره به مدت حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در روز می‌تواند به طور بالقوه از شما در برابر آلودگی های مضر داخل خانه محافظت کند.

علیرغم تمرکز بر آلودگی فضای باز و انتشار گازهای گلخانه ای وسایل نقلیه، دکتر کریس اتریج هشدار می دهد که ما اغلب کیفیت هوای خانه هایمان را نادیده می‌گیریم و گرد و غبار ناشی از وسایل و مواد شیمیایی داخل خانه می‌تواند حتی منجر به سرطان شود. دکتر کریس اتریج در مطالعه با هدایت مرکز دیسون انگلیس (Dyson)  نشان داد که ۳۹ درصد از بزرگسالان معتقدند که اگر خانه آنها تمیز باشد، آلودگی هوا وجود ندارد. با این حال، اتریج اعتقاد دارد فرش، محصولات تمیزکننده، پخت و پز و گرایش و حتی رطوبت و لباس‌های شسته شده همگی موجب پایین آوردن کیفیت هوای داخل خانه می‌شوند.

اتریج می‌گوید: ما نمی توانیم اینها را ببینیم، آنها میکروسکوپی هستند، اما می توانند گاز، گرد و غبار یا خاک باشند. گرمای داخل خانه همراه مواد شیمیایی و در موارد تشدید کننده حیوانات خانگی همه عامل آلودگی محیط داخل هستند و بهتر است هر روز با باز کردن پنجره‌ها فضای داخل را ضدعفونی کنید.

تحقیقات موسسه ملی بهداشت و مراقبت بریتانیا نشان می‌دهد که مردم این کشور حدود ۹۰ درصد از زمان خود را در داخل خانه سپری می‌کنند و این نسبت از زمان شیوع کرونا افزایش یافته است.

آخرین آمار مرکز مطالعات آسم انگلیس (Lung UK) نشان می‌دهد کسانی که بیشتر در داخل خانه هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری‌های تنفسی مبتلا شوند. دکتر اتریج خاطرنشان می‌کند که فرش‌ها محل رشد ذرات مضر مانند کنه‌های گرد و غبار، قارچ‌ها و موهای حیوانات خانگی هستند که می‌توانند باعث ایجاد آسم و آلرژی شوند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.