2 کارشناس ایرانی عضو سازمان جهانی هواشناسی شدند

بهاره اعرابی، رییس اداره بین الملل سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: بر اساس ابلاغ جدید سازمان جهانی هواشناسی سید مسعود مصطفوی دارانی، رئیس اداره توسعه هواشناسی کاربردی اداره کل هواشناسی استان اصفهان برای چهار سال به عنوان عضو اصلی «تیم کارشناسی خشکسالی» و یاشار فلامرزی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور به عنوان عضو وابسته «کمیته دائم خدمات آبشناسی» از زیر مجموعه‌های کمیسیون «کاربردها و خدمات آب و هوایی، اقلیمی، آبشناسی، دریایی و زیست محیطی» سازمان جهانی هواشناسی با معرفی و تأیید رئیس سازمان هواشناسی ایران منصوب شدند.

وی افزود: این چهاردهمین موفقیت بین‌المللی سازمان هواشناسی کشور در حوزه کسب کرسی‌های بین المللی است.

اعرابی تصریح کرد: پیش از این محمد رحیمی نماینده معرفی شده سازمان هواشناسی کشور در مرداد سال گذشته به عنوان عضو دفتر کاری گروه انتشار ملی گازهای گلخانه‌ای هیئت بین دولتی تغییر اقلیم موسوم به IPCC در آمد.

وی ادامه داد: این کرسی پس از گذشت حداقل ۱۵ سال به یکی از نماینده‌های ایران برای عضویت در هیأت بین دولتی تغییر اقلیم رسیده بود.

اعرابی گفت: طی سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ حدود ۱۱ کرسی مدیریتی و کارشناسی نیز به وسیله نماینده‌های سازمان هواشناسی کشور در بخش‌های بین المللی و منطقه‌ای سازمان جهانی هواشناسی کسب شده است.

وی افزود هواشناسی یک دانش میان رشته‌ای و بسیار تخصصی است که برای توسعه و پیشرفت در آن نیازمند تعامل با دنیا هستیم که به حمدالله در پنج سال اخیر تعامل سازنده و مطلوبی شکل گرفته است.

رئیس اداره بین المللی سازمان هواشناسی تصریح کرد: هواشناسی یک نهاد بدون مرز در دنیاست است بدون تبادل داده در عرصه بین المللی امکان ارائه مطلوب خدمات جوی به ویژه در حوزه خدمات هواشناسی برای هیچ کشوری وجود ندارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.