خشونت‌های روز استقلال آمریکا ۳۳ کشته برجا گذاشت

مقامات آمریکایی اعلام کردند بر اثر تیراندازی‌ها و درگیری‌های خشونت آمیز در طول تعطیلی‌های روز استقلال آمریکا ۳۳ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که بر اثر تیراندازی‌ها و درگیری‌های خشونت آمیز در طول تعطیلی‌های روز استقلال آمریکا (۴ جولای) حداقل ۳۳ نفر در سراسر این کشور کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش آیریش اگزمینر، چهارم جولای (۱۴ تیر) از نظر تاریخی یکی از مرگبارترین روز‌های سال آمریکا است. تیراندازی‌های متعدد در تعطیلات سال گذشته روز استقلال آمریکا بیش از ده‌ها کشته و بیش از ۶۰ زخمی برجای گذاشت.

دو سال پیش نیز، هفت نفر در تیراندازی دسته جمعی در راهپیمایی ۴ جولای در نزدیکی شیکاگو کشته شدند.

شیکاگو سان تایمز گزارش داد که تنها در شیکاگو، ۱۱ نفر در تیراندازی در طول تعطیلات ۴ جولای کشته و ۵۵ نفر زخمی شده اند.این خشونت شامل تیراندازی دسته جمعی در روز پنجشنبه بود که دو زن و یک پسر هشت ساله را قربانی کرد.

راندون جانسون شهردار شیکاگو گفت خشونت اخیر شهر ما را در حالت غم و اندوه قرار داده است.  پس از این تیراندازی، در نیمه شب جمعه، هشت نفر در محله ایتالیای کوچک شیکاگو زخمی شدند.

سازمان «آرشیو خشونت مسلحانه» سال گذشته میلادی بیش از ۴۰ هزار مورد مرگ بر اثر سلاح گرم را ثبت کرده است. تلاش برای محدود کردن سلاح در این کشور همواره با مخالفت‌های در میان سیاستمداران و لابی‌های سلاح روبرو بوده است.

این در حالی است که دیوان عالی آمریکا روز جمعه با صدور حکمی یک قانون فدرال را که مالکیت سلاح گرم را برای عاملان خشونت‌های خانگی منع می‌کند، تایید کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از تصمیم دیوان عالی استقبال کرد و گفت: بر اساس این رای، بازماندگان خشونت‌های خانگی می‌توانند همچون سه دهه گذشته از حمایت‌های حیاتی برخوردار باشند.همچنان قاطعانه متعهد است که به خشونت علیه زنان پایان دهد و کنگره را بر آن خواهد داشت تا همه‌گیری خشونت مسلحانه را که جامعه ما را از هم گسیخته است، پایان دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.