تلاش برای منزوی کردن مسکو به ضرر چه کشوری است؟

 استپانوف در مطلبی که در حساب کاربری سفارت روسیه در کانادا در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، نوشت: تلاش‌های غرب برای منزوی کردن روسیه از طریق مجموعه‌ای از تحریم‌های جهنمی، محکوم به شکست بود و ضربه اصلی این تحریم‌ها را مردم کشورهایی تحمل کردند که این تحریم‌ها را اعمال کردند.

سفیر روسیه با بیان اینکه هدف غرب از جنگ اقتصادی با روسیه نابودی اقتصاد مسکو است، اظهار کرد: این در حالی است که غربی‌ها سرسختانه، هزینه‌های رو به افزایشی که اتخاذ این سیاست خصمانه اقتصادی علیه مسکو بر خود آنها تحمیل کرده است را نادیده می‌گیرند.

استپانوف در ادامه با اشاره به اینکه روسیه بر تمام موانع مصنوعی ایجاد شده بر سر راه اقتصاد این کشور فائق آمده است، تاکید کرد: رشد ۳.۶ درصدی تولید ناخالص داخلی روسیه نشان داد که مسکو در این زمینه از همه کشورهای گروه هفت پیشی گرفته است.

خبر مرتبط
دیدار روسای بانک مرکزی ایران و روسیه /عزم جدی بر همکاری‌های بانکی و مالی

رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه اجلاس بین‌المللی بانکی و مالی سن پطرزبورگ با خانم الویرا نابیولینا رئیس بانک مرکزی روسیه ملاقات و گفتگو کرد.

به نوشته ریانووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیش تر با بیان اینکه سیاست مهار و تضعیف روسیه یک استراتژی بلندمدت است که در دستور کار کشورهای غربی قرار گرفته است، گفته بود: تحریم‌های غرب علیه روسیه ضربه‌ای جدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده و هدف اصلی غرب از اعمال این تحریم‌ها، بدتر کردن زندگی میلیون‌ها انسان در سراسر جهان است.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

خبر مرتبط
آژیر هشدار حمله هوایی در کی‌یف به صدا درآمد/ روسیه وارد عمل شد؟

منابع اوکراینی اعلام کردند که آژیر هشدار حمله هوایی در کی یف پایتخت اوکراین دقایقی پیش به صدا در آمد.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.