تبادل آتش میان ارتش ترکیه و نیروهای مسلح/ درگیری در منطقه عفرین

در روزهای اخیر وضعیت امنیتی در شمال سوریه و مناطقی که تحت اشغال گروه‌های تحت حمایت ارتش ترکیه است، شدیداً بحرانی به نظر می‌رسد. به گزارش منابع خبری در سوریه، طی ۲۴ ساعت گذشته یکی از بزرگترین حملات به مواضع ارتش ترکیه و نیروهای متحدش در منطقه عفرین توسط گروه‌های مسلح صورت گرفت.

خبرنگار المیادین شامگاه دوشنبه گزارش داد که در پی حمله گروه‌های مسلح و مخالف ارتش ترکیه به مواضع و مقرهای نظامی غیر قانونی ارتش ترکیه در منطقه عفرین در شمال حلب سوریه شماری از نیروهای نظامی از دو طرف مجروح شدند. پیش از این شبکه خبری المیادین گزارش داده بود که گروه‌های مسلح و مخالف حضور ارتش ترکیه در خاک سوریه در گذرگاه باب السلامه در منطقه عفرین با نظامیان ترکیه به تبادل آتش پرداختند. بر پایه این گزارش، گروه‌های مسلح به خودروهای زرهی ترکیه هدف تیراندازی قرار دادند.

الیمادین پیشتر گزارش داد که ارتش ترکیه در شهر «الأرتاب» واقع در حومه حلب تظاهرات اعتراض‌آمیز را سرکوب کرد که منجر به زخمی شدن چند نفر شد.

‌وبگاه «الوطن آنلاین» گزارش داد که این تنش‌ها در پی سوزاندن و شکستن مغازه‌های متعلق به شهروندان سوری از سوی شهروندان ترک در منطقه «قیصری» ترکیه به وقوع پیوسته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.