دیدار و رایزنی باقری با بیونگ وان/آمادگی تهران برای گسترش همکاری‌ها با سئول

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت گفتگو و تبادل هیات های دیپلماتیک برای برنامه ریزی در زمینه توسعه مناسبات، بر آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری های دوجانبه در حوزه های مختلف به خصوص در عرصه اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

خبر مرتبط
تصویری از دیدار باقری با مقام سعودی در تهران + عکس

سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با قائم مقام وزیر خارجه عربستان تاکید کرد دو کشور عزم و اراده جدی برای پیگیری تعمیق و توسعه روابط در عرصه های مختلف دارند و معتقدیم نباید مانعی فراروی این روند وجود داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه در سایه حمایت مادی و نظامی آمریکا، بر ضروت همکاری دو کشور برای کمک رسانی انسانی به مردم مظلوم غزه تاکید کرد.

براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز در این دیدار با تشکر از میزبانی خوب جمهوری اسلامی ایران و برگزاری نشست مجمع گفتگوی همکاری آسیا در تهران، شهادت شهید جمهور آیت الله رییسی و شهید خدمت دکتر امیرعبداللهیان را تسلیت گفت.

وی  با استقبال از توسعه و ارتقای روابط دوجانبه، به همکاری های خوب دو کشور برای آزادی منابع بلوکه شده در کره جنوبی اشاره و  ابراز امیدواری نمود در آینده نیز شاهد تقویت روابط دوجانبه در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باشیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.