هدهد در حیفا/وحشت اسرائیل از موشک‌های حزب‌الله

روز سه‌شنبه هجدهم ژوئن مقاومت اسلامی لبنان با انتشار بیانیه رسمی از پرواز موفقیت آمیز پهپاد ایرانی «هدهد» یا همان «مهاجر -۴» بر فراز آسمان سرزمین‌های اشغالی و عکس برداری از مناطق حساس رژیم صهیونیستی خبر داد. این پهپاد پیشرفته علاوه بر پرواز بر فراز مراکز نظامی، از نقاط حساس امنیتی نیز اقدام به عکس- فیلم برداری کرده است. یکی از شاهکارهای «هدهد» در جریان نفوذ به آسمان رژیم صهیونیستی، تصویربرداری از مرکز وابسته به شرکت نظامی «رافائل» بود. در پروتکل‌های امنیتی رژیم صهیونیستی، رسانه‌ها و مطبوعات اجازه انتشار تصاویر هوایی- محیطی از مراکز نظامی حساس را بدون تایید کابینه ندارند.

روزنامه القدس العربی در خصوص موفقیت اطلاعاتی اخیر حزب الله لبنان نوشت: هدهد حزب الله موفق شد تصاویر بسیار شفاف و دقیق از هر چیزی در بندر اشغالی حیفا را با خود به لانه بازگرداند. عملیات هدهد تنها عملیات بی نظیر حزب الله به شمار نمی‌رود بلکه این حزب، توانمندی‌های بیشتر و مهم‌تری نیز در اختیار دارد و چه بسا عملیات شناسایی از تأسیسات هسته‌ای دیمونا نیز انجام داده باشد. حزب الله تسلیحات جدیدی را وارد انبارهای سلاح خود کرده که بخش اندکی از آنها نمایان شده است. در کنار تمام اینها، قدرت اطلاعاتی حزب الله و شبکه‌های زیرزمینی بسیار پیچیده منتظر هرگونه لشکرکشی از سمت رژیم صهیونیستی علیه خاک لبنان است؛ لشکرکشی که با نفوذ طوفانی به شمال فلسطین اشغالی رو به رو خواهد شد.

وزنامه رأی الیوم نیز در این خصوص نوشت: ویدئوی ۹ دقیقه‌ای مقاومت لبنان از عملیات هدهد، اوضاع سیاسی و نظامی در منطقه را تغییر داد. در حالی که برخی مغرضان، اهمیتی به این دستاورد اطلاعاتی ندادند، رسانه‌های صهیونیستی این عملیات را یک نفوذ امنیتی گسترده و نقطه عطفی در عملکرد نیروهای مقاومت لبنان توصیف کردند. عملیات هدهد لبنانی، همزمان با سفر فرستاده رئیس جمهور آمریکا به لبنان انجام شد. قرار بود در این سفر یک پیام تهدیدآمیز در خصوص احتمال گسترش حملات تل آویو علیه لبنان مخابره شود اما هدهد جواب این تهدیدات را داد. پهپاد هدهد چند پیام نیز به رژیم صهیونیستی مخابره کرد؛ قدرت نفوذ مقاومت لبنان و عدم توانایی رژیم صهیونیستی در رصد این پهپاد، به چالش کشیدن پیام‌های آمریکا علیه بیروت و یادآوری قوانین بازدارندگی نظامی میان مقاومت لبنان و رژیم صهیونیستی.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.