استقبال پاکستان از توافق تهران- قاهره

خانم «ممتاز زهرا» طی کنفرانس خبری هفتگی خود در اسلام‌آباد تحولات اخیر در خاورمیانه به ویژه اجلاس سران اتحادیه عرب در جده را اطمینان بخش خواند.

وی اظهار داشت پاکستان از هرگونه تلاش در راستای عادی‌سازی روابط کشورهای دوست و برادر در منطقه به ویژه میان جمهوری اسلامی ایران و مصر استقبال می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با تاکید بر اهمیت عادی‌سازی روابط تهران-ریاض، افزود که پیشبرد تلاش‌های صلح و ازسرگیری روابط میان کشورهای منطقه فرصتی برای پاکستان جهت مشارکت نزدیک در رفاه، توسعه و صلح منطقه‌ای خواهد بود.

ادعای تازه رییس جمهور اوکراین علیه ایران

به گزارش ایرنا، روزنامه نشنال امارات روز گذشته نوشت که انتظار می‌رود ایران و مصر در ماه‌های آینده اقدام به تبادل سفیر کنند. این روزنامه انگلیسی‌زبان به نقل از مقام‌های مصری اعلام کرد که تبادل سفیر میان دو کشور بخشی از تلاش‌های میانجیگرانه عمان برای عادی‌سازی روابط میان این دو قدرت منطقه‌ای است.

دو مقام مصری به نشنال گفتند که در مورد دیدار آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر بطور اصولی توافق حاصل شده است.

بر اساس این گزارش، احتمال می‌رود که این دیدار در پایان سال جاری انجام شود.

هفته گذشته «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان طی مصاحبه اختصاصی با ایرنا در اسلام‌آباد با اشاره به تحولات غرب آسیا به ویژه آغاز رسمی روابط دیپلماتیک میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی، گفت: از این فرصت مصاحبه استفاده کرده و از سرگیری روابط دیپلماتیک را به دولت‌های ایران و عربستان سعودی تبریک می‌گوییم.

وی تاکید کرد: این دستاورد مهم گواهی بر بینش و آینده نگری مقام رهبران خردمند ایران و عربستان سعودی و نقش ارزشمند چین است. ما اطمینان داریم که این پیشرفت مهم به عنوان منادی صلح، امنیت و رفاه منطقه‌ای عمل خواهد کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.