زلنسکی راهی هلند می شود

رئیس جمهور اوکراین برای سخنرانی در لاهه در مورد عدالت به هلند سفر می‌کند.

رویترز گزارش داد، رسانه‌های هلندی روز چهارشنبه گزارش دادند که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین به هلند می‌رود.

وزارت خارجه هلند هنوز این خبر را تأیید نکرده است.

روسیه رسما زلنسکی را تهدید کرد

با این حال گفته شده هنوز برنامه زلنسکی برای دیدار با مقامات هلندی نهایی نشده است و برنامه اصلی او سخنرانی در لاهه است.

این اولین سفر زلنسکی به هلند به عنوان رئیس جمهور اوکراین خواهد بود.

او قرار است در نشست لاهه درباره ابعاد مختلف عدالت و لزوم برقرار عدالت جهانی گفتگو کند.

سخنرانی و گفتگوی زلنسکی در هلند درباره برقراری عدالت جهانی در حالی است که همزمان او از سوی روسیه به طرح‌ریزی برای ترور پوتین متهم است. پیش از این، «دیمیتری مدودف»، معاون شورای امنیت روسیه روز چهارشنبه و به دنبال آشکار شدن ابعاد جدیدی از اقدام اوکراین در حمله پهپادی به کاخ کرملین تأکید کرد: هیچ گزینه‌ای جز حذف فیزیکی زلنسکی وجود ندارد.

معاون شورای امنیت روسیه در این‌باره گفت: او حتی برای امضای تسلیم بدون قید و شرط هم دیگر لازم نیست. همانطور که می‌دانید هیتلر نیز آن را امضا نکرد.

روز گذشته هم رئیس‌جمهور اوکراین به حمله پهپادی به کاخ ریاست‌جمهوری روسیه واکنش نشان داد. «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در واکنش به حمله پهپادی به کاخ کرملین اعلام کرد: ما برای بازپس‌گیری سرزمین‌های خود می‌جنگیم و به آنچه در روسیه رخ می‌دهد، اهمیتی نمی‌دهیم. ما به پوتین یا مسکو حمله نمی‌کنیم، اما در سرزمین خود می‌جنگیم.

زلنسکی برخلاف واقعیت‌های میدان نبرد مدعی شد که روسیه هیچ پیروزی در میدان جنگ به دست نیاورده است و در خود توان اشغال اوکراین را نمی‌بیند.

رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه ادعاهایش افزود که پوتین چیزی برای تبلیغ خود در مقابل مردمش ندارد، بنابراین ما را به حمله به مسکو متهم می‌کند.

علاوه بر زلنسکی، دبیر کمیته روابط خارجی پارلمان اوکراین نیز در واکنش به حمله پهپادی به کاخ ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد: حمله به کرملین به نفع کشور ما نیست.

این مقام پارلمانی اوکراین تاکید کرد که اوکراین به طور کامل هرگونه ارتباط با حمله به کرملین را تکذیب می‌کند.

پیش از این دفتر ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد «تروریست‌های رژیم کی‌یف شامگاه سه‌شنبه در حمله و تلاشی شکست‌خورده قصد داشتند با دو پهپاد انتحاری کامیکازه، محل اقامت ریاست‌جمهوری در کاخ کرملین را هدف قرار دهند.»

دولت روسیه این اقدام ارتش اوکراین را «اقدامی تروریستی» اعلام کرده و افزود: این پهپادها با استفاده اقدامات جنگ الکترونیکی، سرنگون شدند و هیچ کسی در این حادثه آسیب ندیده و خسارت ایجاد نشده است.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.