قیمت خودرو ریزشی شد/ کاهش 40 میلیونی 207 در بازار

گزارش‌ها از بازار خودرو حاکی از آن است که همزمان با کاهش قیمت ارز، قیمت برخی خودروها نیز در فاز ریزشی قرار گرفته است. این در شرایطی است که فعالان بازار اعتقاد دارند که در صورتی که کاهش قیمت ارز ادامه‌دار باشد و عرضه نیز در بازار به اندازه کافی، کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه‌دار خواهد بود.

در این شرایط، قرار است که از هفته آینده بزرگ‌ترین طرح فروش تاریخ خودروسازی کشور، با قیمت‌های جدید و تعیین‌شده از سوی شورای رقابت آغاز شود. عرضه ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی داخلی از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در شرایطی از سوی وزارت صمت برنامه‌ریزی شده است که قرعه‌کشی در این طرح حذف شده است.

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت پژو ۲۰۷ دستی پانوراما در بازار بدون تغییرو ۸۴۰ میلیون تومان به فروش رفت. البته بنا به گزارش‌ها، پژو ۲۰۷ دنده‌ای در بازار کاهش ۴۰ میلیون تومانی را تجربه کرده و قیمت آن به ۷۵۵ میلیون تومان رسیده است.

در این میان، بررسی‌ها نشان می‌دهد که هایما S۷ در بازار در حدود ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و قیمت آن به یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان رسیده است. این در شرایطی است که قیمت سمند LX با موتور EF۷ در بازار بدون تغییر بوده و ۴۸۳ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است. سمند سورن پلاس بنزینی هم بدون تغییر، به قیمت ۶۳۰ میلیون تومان فروخته شده است.

در بازار خودرو همچنین قیمت تارا دنده‌ای ۳ میلیون تومان نزولی بوده و دنا معمولی نیز ۱۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. در حال حاضر تارا دنده‌ای در بازار ۷۹۰ میلیون تومان و دنا معمولی ۷۱۰ میلیون تومان قیمت دارد. دناپلاس توربو اتومات نیز با کاهش ۲۵ میلیون تومانی قیمت، ۸۹۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است.

بنا به این گزارش، بررسی‌ها نشان می‌دهد که در بازار خودرو پژوپارس سال افت ۲۱ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده و ۵۳۵ میلیون تومان در بازار قیمت خورده است. پژو۲۰۶ تیپ ۵ هم با افت ۵ میلیون تومانی قیمت، ۵۸۰ میلیون تومان در بازار قیمت پیدا کرده است.

در این میان، تیبا هاچ‌بک‌پلاس در بازار بدون تغییر به قیمت ۳۸۵ میلیون تومان فروخته شد. قیمت ساینا دنده‌ای هم بدون تغییر ماند و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.