پس از ادعای سفارت اوکراین در بیروت درباره سرقتی بودن محموله یک کشتی روسی در لبنان، مقامات بیروت این ادعا را تأیید نکردند.

«احمد تامر» مدیرکل حمل‌ونقل زمینی و دریایی لبنان، شامگاه امروز (چهارشنبه)، خبر داد که دستگاه قضایی این کشور کشتی روسی‌ای را که اخیرا به درخواست طرف اوکراینی در لبنان توقیف شده بود، آزاد کرده است.

سفارت اوکراین در بیروت به‌تازگی مدعی شده بود محموله گندم و جوی یک کشتی روسی که در بندر طرابلس لنگر انداخته، از اوکراین سرقت شده است. این ادعا موجب شد دادستانی کل لبنان، کشتی روسی مذکور را که «لاودیسا» نام داشت، توقیف و تحقیقات درباره محموله آن را آغاز کند.

احمد تامر مدیرکل حمل‌ونقل دریایی لبنان، امشب، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «اسپوتنیک» در این باره اظهار داشت: «دستور قضایی صادره از زینب رباب جانشین قاضی پرونده‌های فوری درباره رفع توقیف به دست آن‌ها رسیده و کشتی حرکت خود را آغاز خواهد کرد.»

اسپوتنیک اشاره کرد دستور آزادسازی کشتی پس از آن صادر شده است که اطلاعات نشان داد تنها بخشی از محموله موجود در کشتی لاودیسا در منطقه آزاد بندر طرابلس تخلیه می‌شد و کشتی وارد حریم لبنان نمی‌شد. از سوی دیگر، مشخص شد که کالاها تولید روسیه بوده‌اند و کشتی از یک بندر روسی حرکت خود را آغاز است.

 سفارت اوکراین پیش از صدور دستور آزادسازی، حکمی برای توقیف هفتاد‌ودوساعته کشتی مذکور از دستگاه قضایی لبنان دریافت کرده بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

3 نفر این پست را پسندیده اند