به گزارش دنیای اقتصاد، صاحب ارجمند با اشاره به اینکه  سود دوره سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته که میزان ۲.۵ همت( هزار میلیارد تومان) بوده،  بیش از ۵ برابر گزارش‌شده است، تصریح کرد:  افزایش کرک اسپرد (رابطه قیمت نفت خام و محصولات نفتی )یکی از دلایل این اتفاق ارزشمند بوده است که البته این مهم منتج به  رشد خالص آماری شرکت‌های دیگر  پالایشی شده است. اما  می‌توان با قاطعیت  برنامه‌ریزی بهینه تولید، سیستم مدیریت خردمندانه و تلاش مضاعف کارکنان  شرکت پالایش نفت اصفهان را از دلایل  افزایش  قابل‌توجه سود آن  به نسبت دیگر شرکت‌های پالایش خصوصی برشمرد و ادامه داد: در این مسیر  اهدافی همچون افزایش فرآورده‌های باارزش افزوده بالا و دستیابی به رکوردهای جدید در اهداف مالی و راهبردی شرکت به ثمر نشسته است . همچنین زمینه حرکت رو به رشد و تامین متوازن ذی‌نفعان  را  فراهم کرده است. 

مدیر کنترل و نظارت  بر مبادلات مواد نفتی نیز اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ و در پی بازنگری ساختار سازمانی و دستور مدیرعامل شرکت، مبنی بر ایجاد  اداره کنترل بر مبادلات مواد نفتی، دقت اندازه‌گیری فرآورده‌های نفتی  و پایش سامانه‌های اندازه‌گیری بسیار  افزایش یافت.

حمید کمالی  تاکید کرد:  به‌طور حتم  این حرکت ارزشمند  موجب افزایش مقدار فروش  ناشی از دقت اندازه‌گیری خواهد شد و درنهایت مقادیر فروش در  سه‌ماهه های آتی سال جاری  نسبت به مدت‌زمان‌های  متناظر  ۱۴۰۰   افزایش خواهد داشت.

رییس بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت اصفهان طی سخنانی بابیان اینکه  پالایشگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده وکیوم باتوم(ته‌مانده برج خلأ) در کشور است، گفت: تا سال ۱۴۰۰ به دلیل محدودیت در تحویل تانکری  تنها به میزان ۱۰۰تحویل تانکری داشت.اما خوشبختانه با حمایت مدیریت و همت کارکنان  این میزان   به ۲۰۰ تانکر افزایش یافت.

 ابراهیم کاویانی پور در ادامه برنامه‌ریزی  جدید برای فروش و تغییر  قیمت‌گذاری را دلیل افزایش سود این شرکت  دانست.

احسان رحیمی رییس برنامه‌ریزی تولید و اختلاط مواد نفتی  نیز اذعان داشت:   یکی از کارهای ارزنده انجام‌شده در سطح شرکت ارایه مدل بهینه تولید فرایند و محصولات توسط متخصصان پالایشگاه است، در سه ماه نخست سال جاری به استناد این مدل شاهد افزایش سودآوری  ناشی از کاهش محصولات بارزش کمتر و افزایش محصولات کیفی بوده‌ایم.

رییس برنامه‌ریزی،  تحلیل سیستم‌ها و توسعه سامانه‌های شرکت پالایش نفت اصفهان  نیز سال ۱۴۰۱  را از منظر  تحقق شاخص‌های مالی بسیار پربار پیش‌بینی کرد و ابراز امیدواری  کرد  با مدیریت تحول‌گرا و تلاش مجدانه کارکنان متعهد و متخصص خود، روند رو به رشد شاخص‌ها تداوم داشته باشد.

مصطفی نظری در ادامه ترسیم چشم‌انداز پتروپالایشی، تحقق سود ۱.۵میلیارد دلاری و ضریب پیچیدگی بالای ۱۲ در افق  ۱۴۰۵ را  نشانه ای از توانمندی سیستم مدیریت شرکت برشمرد  و با روند رو به رشد و متعالی پالایشگاه، آن را کاملا دست‌یافتنی دانست.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.