رئیس‌جمهوری روسیه در نامه‌ای به شرکت‌کنندگان کنفرانسی درباره پیمان عدم اشاعه هسته‌ای (ان‌پی‌تی) گفت که هیچ برنده‌ای در جنگ هسته‌ای وجود ندارد و هرگز نباید چنین جنگی آغاز شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه در نامه خود تاکید کرد: ما بر مبنای این واقعیت حرکت می‌کنیم که در جنگ هسته‌ای هیچ برنده‌ای وجود ندارد و هرگز نباید آن را آغاز کرد و از امنیت برابر و غیرقابل تقسیم برای همه اعضای جامعه جهانی دفاع می‌کنیم.

به گزارش رویترز، به نظر می‌رسد سخنان او در مجمع ان‌پی‌تی که با گذشت پنج ماه از آغاز جنگ در اوکراین مطرح می‌شود، با هدف اطمینان‌بخشی و نشان دادن روسیه به عنوان یک قدرت هسته‌ای مسئول است. این صحبت‌ها با اظهارات قبلی پوتین و دیگر سیاستمداران روسی که در غرب به عنوان تهدیدات هسته‌ای ضمنی تفسیر شده بود، در تضاد بودند.

در همین حال خبرگزاری تاس گزارش داد که پوتین دوشنبه در نشستی با نمایندگان صنعت فلزات گفت، تحریم‌های ضد روسیه بازتاب واقعیت‌های سیاست‌ و اقتصاد جهانی نیست.

پوتین گفت: قبلاً گفته‌ام که این تصمیمات توسط کشورهای غربی به خاطر منافع سیاسی گرفته شده است؛ تصمیمات فعلی و فرصت‌طلبانه که واقعیت‌ها را نه در سیاست جهانی و نه در اقتصاد جهانی منعکس نمی‌کنند.

ولادیمیر پوتین افزود که سیاستمداران غربی که تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع کردند، عملا اصول سازمان تجارت جهانی را دور انداختند.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت: سیاستمداران غربی علاقه‌ای به کاهش رفاه و کیفیت زندگی شهروندان عادی به ویژه در اروپا ندارند. صرف‌نظر از اینکه این موارد پایبندی به اصول سازمان تجارت جهانی است، آنها به سادگی آن را دور انداختند.

پوتین افزود به طور کلی، شرکت‌های حوزه فلزات روسیه همچنان با محدودیت‌هایی در بازارهای خارجی مواجه هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.