سیدحمید سجادی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۱ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در واکنش به سوال احمد راستینه مبنی بر اینکه چرا با وجود گذشت ۱۸ ماه از تصویب قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان هنوز آئین نامه اجرایی این قانون در دولت به تصویب نرسیده است، گفت: در وهله اول باید بگویم که مجلس شورای اسلامی با تصویب این قانون گام بلندی برای انسجام هر چه بیشتر مسائل و موضوعات حوزه ورزش و جوانان برداشت و این قانون منجر شد تا حوزه ورزش و جوانان تا حد زیادی ساماندهی و قانونمند شوند.

وی متذکر شد: در خرداد ۱۳۹۰ که وزارت ورزش و جوانان تصویب شد، همچنان همان قانون سازمان تربیت بدنی که قانون زمان پهلوی دوم بود به وزارت ورزش و جوانان تفویض شد و ما سال‌ها دغدغه داشتیم که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه ورزش و جوانان قانون نداشتیم و با همان قانون زمان پهلوی دوم این وزارتخانه اداره می‌شد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی سرانجام قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را به تصویب رساند که دولت شش ماه فرصت داشت تا آئین نامه‌های آن را تهیه کند که وزارت ورزش و جوانان پیش نویس آئین نامه‌های مربوطه را به موقع تهیه و تقدیم نهاد ریاست جمهوری و هیئت دولت کرد و ما در اجرای این قانون کوتاهی نکردیم.

وی بیان کرد: در دولت جدید بنده به همراه معاونان خود پیگیری‌های مستمری انجام دادیم تا آئین نامه‌های قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان همگی به تصویب برسد. ما مطابق با این قانون باید وظایف خود را در ۱۰ قسمت انجام می‌دادیم که ۸ تکلیف انجام شده و صرفاً دو آئین نامه باقی مانده بود که در تاریخ ۹ مرداد امسال یعنی دو روز پیش این دو آئین نامه قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان نیز در هیئت دولت به تصویب رسید و ما با همه وظایف خود در حد توان عمل کردیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ظرفیت‌های قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش گفت: یکی از آرزوهای ما در وزارت ورزش آن بود که همه مسائل و موضوعات ذیل این وزارتخانه از سوی خود ما دنبال شود و دیگر بخش‌ها دخالتی در حوزه ورزش نداشته باشند که مطابق با قانون مذکور این اتفاق محقق شد و متولی و سیاستگذار ورزش خود وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.

وی گفت: بنده، همکارانم، رؤسای فدراسیون‌ها و مدیران باشگاه‌ها تمام تلاش خود را انجام دادیم تا قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به خوبی اجرا شود.

سجادی افزود: قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش ظرفیت بسیار خوبی است به گونه‌ای که بر اساس این قانون نه تنها اساسنامه صندوق حمایت از پهلوانان و پیشکسوتان حوزه ورزش نزول پیدا نکرد بلکه تقویت شد. ما تمام تلاش خود را برای اجرای قانون مذکور انجام دادیم و از هیچ تلاشی فروگذار نکردیم.

وی تصریح کرد: یک مسئله مهم دیگر آن است که ما صرفاً ۱۱ ماه است که مسئولیت وزارت ورزش و جوانان را برعهده گرفتیم و در این مدت از اجرای قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان کوتاهی نکردیم و به وظایف خود عمل کردیم. تنها دو تکلیف و آئین نامه باقی مانده بود که رئیس جمهور دستور داد و آئین نامه‌های این دو تکلیف هم ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه ما همواره سعی کردیم که از ظرفیت‌های قانونی عقب نمانیم و سهل انگاری نشود، ادامه داد: این روزها اخبار خوبی از ورزش می‌رسد؛ سریع‌ترین صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی را شاهد بودیم و اتفاقات خوبی هم در حوزه ورزش بانوان رخ داده است.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: همچنین معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به دبیر شورای عالی جوانان ارتقا پیدا کرده و ما رشد مضاعف و قابل قبول معاونت امور جوانان را شاهد بودیم و این مسائل باید مورد توجه قرار گیرد. ارتقای معاونت امور جوانان به دبیر شورای عالی جوانان یکی از دستاوردهای مهم حوزه ورزش است که بنده وعده آن را داده بودم و محقق شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.