رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان، آخرین جزئیات آتش سوزی در آبشار مصنوعی ناهارخوران گرگان را تشریح کرد.

موسی الرضا صفری در خصوص جزئیات آتش سوزی حریق در آبشار ناهارخوران گرگان گفت: محور ناهارخوران به دلیل آب و هوای مطلوب محل رفت و آمد و اسکان گردشگران و مسافران است و امروز نیز یکی از مسافران در محوطه جنگلی پشت آبشار اسکان کرده بود تا پیک نیک مورد استفاده‌اش در معرض وزش باد قرار نگیرد اما ظاهرا پیک نیک این مسافر مشکل فنی داشت و دچار آتش سوزی شد.

وی اضافه کرد: با آتش سوزی پیک نیک، مسافر دستپاچه و دچار اضطراب می شود و آن را به سمت آبشار پرت می کند اما از آنجایی که بخشی از آبشار از فایبرگلاس تشکیل شده بود شعله های آتش به فایبرگلاس سرایت می کند و آبشار دچار حریق می شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان با بیان اینکه بر اثر این حادثه نیمی از آبشار ناهارخوران گرگان در آتش سوخت، تصریح کرد: شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند و استفاده از اجناس و تجهیزات استاندارد را در دستور کار خود قرار دهند، به طور قطع اگر این شهروند تجهیزات سفر خود را بررسی می کرد و یا در زمان حادثه در کمال آرامش تصمیم می گرفت چنین اتفاقی رخ نمی داد.

صفری با تأکید بر اینکه شهروندان باید آموزش های آتش نشانی را فرا بگیرند تا بتوانند در زمان بحران اقدام صحیح و درست را انجام دهند، خاطرنشان کرد: پیگیری خسارت مربوط به این حادثه از سوی واحد حقوقی شهرداری گرگان انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ آبشار صخره ای گرگان در اسفند ماه سال 97 به عنوان بزرگترین آبشار صخره ای شمال کشور در ناهارخوران افتتاح و به بهره برداری رسید.

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند