لطیف صادقی اظهار داشت : با توجه به افزیش دما هوا در شهرستان همه دستگاه های خدمات رسان در حالت آماده باش هستند.

وی افزود: شدت گرما موجب سوختگی ۱۰ کنتور برق در این شهرستان شده و حتی کولرها نیز منازل را خنک نمی کنند و این امر موجب مشکل برای شهروندان شده است.

صادقی از آمادگی همه دستگاه‌ها و به ویژه دستگاه‌های خدمت‌رسان خبرداد و گفت: ادارات باید در زمینه مصرف برق با توجه به شدت گرما دقت بیشتری کنند.

فرماندار ویژه دهلران از ادارات منابع طبیعی و محیط ‌زیست خواست برای هرگونه آتش سوزی احتمالی آمادگی داشته باشند و برنامه‌ریزی و راهکارهای عملیاتی در خصوص پیشگیری از حوادث احتمالی را در دستور کار قرار دهند.

وی تاکید کرد: شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر آمادگی خود را در خصوص مراجعات شهروندان برای گرمازدگی و امدادرسانی در جاده‌ها حفظ کنند.

رئیس اداره هواشناسی دهلران هم با اشاره به اینکه موج گرما تا روز سه شنبه همچنان فعال است، گفت: فعالیت این سامانه در چند روز گذشته موجب افزایش گرمای هوا در سطح استان به خصوص منطقه گرمسیری دهلران شده بطوری که دمای امروز شهرستان دهلران به بیش از ۵۱ سانتی گراد رسید.

محمد پاریاب به پیش بینی های هواشناسی برای ادامه روند گرما در روزهای آتی اشاره و گفت: در روزهای آینده افزایش یک تا ۲ درجه ای دما نسبت به روزهای قبل پیش بینی شده است.

رئیس اداره برق شهرستان دهلران هم با اشاره به سوخگی ده کنتور برق بر اثر گرما گفت: علی رغم شدت گرما قطعی برق در شهرستان نداشته ایم.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند