لیگ برتر انگلیس از توپ مورد استفاده در مسابقات فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ این لیگ رونمایی کرد. این توپ توسط کمپانی نایک تولید شده و در طراحی آن از اولین فصل برگزاری لیگ برتر جزیره الهام گرفته شده است.

رونمایی از توپ فصل آینده لیگ برتر/عکس

لیگ برتر انگلیس، به این نام، از سال ۱۹۹۲ آغاز به کار کرد و امسال سی‌امین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. زمانی که باشگاه‌های دسته‌یک فوتبال انگلیس تصمیم گرفتند از لیگ سابق دسته یک این کشور، موسوم به فوتبال‌لیگ، کنار رفته و با سازمان جدیدی موسوم به لیگ برتر همکاری کنند. این تغییر برای فوتبال انگلیس بسیار موفقیت‌آمیز بود و لیگ برتر به یکی از پربیننده‌ترین لیگهای فوتبال دنیا تبدیل شد.

کمپانی نایک، برای تجلیل از سه دهه برگزاری لیگ برتر انگلیس، توپ ویژه‌ای را برای فصل آینده این رقابتها تولید کرده. در طراحی این توپ از طرح اولین توپ استفاده شده در این لیگ در سال ۱۹۹۲ استفاده شده؛ توپی که توسط Mitre تولید شده بود.

 

رونمایی از توپ فصل آینده لیگ برتر/عکس

در توپ نایک برای وفادار ماندن به طرح اولیه سی سال پیش از تم رنگی طلایی و حاشیه‌های قرمزرنگ استفاده شده. طرح‌هایی صلیبی‌شکل به رنگ طلایی با حاشیه‌های قرمز که روی زمینه سفید نقش بسته است. در روند تولید این توپ از فناوری Aerowsculpt استفاده شده؛ شیارهایی که مسیر حرکت بهتری برای توپ فراهم می‌کند.

توپ جدید لیگ برتر انگلیس از یک ماه دیگر در فروشگاه‌ها به فروش گذاشته شده و فوتبالدوستان قادر به خریداری آن خواهند بود. یک ماه بعد از این تاریخ فصل جدید لیگ برتر با این توپ آغاز خواهد شد. توپ تولیدشده نایک در روزی رونمایی شد که مسابقات فصل آینده رسما قرعه‌کشی شد. حالا همه چیز مهیای شروع یک فصل پرهیجان دیگر در لیگ برتر جزیره است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند