اسپوتنیک گزارش داد، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه با تاکید بر اینکه اقتصاد این کشور باز خواهد ماند و اشتباهات گذشته تکرار نخواهد شد، اعلام کرد که نمی توان به دور روسیه حصار کشید.

پوتین در این باره و با اشاره به تحریم های غرب برضد مسکو گفت: محصور کردن کشوری مانند روسیه غیرممکن است، کشیدن یک حصار از بیرون غیرممکن است و ما خودمان قرار نیست چنین حصاری دور خود بکشیم.

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو مایل به همکاری با بسیاری از کشورهاست. وی گفت: ما اقتصادی بسته نخواهیم داشت.

پوتین همچنین درباره ادعاهایی مبنی بر اینکه وی شخصا مسئول افزایش سرسام‌آور تورم در کشورهای غربی است، گفت که او هیچ ارتباطی با مشکلات اقتصادی کشورهای دیگر ندارد.

وی گفت: اگر کسی بخواهد ما را به نحوی محدود کند، خودش را محدود می کند. آنها سعی می کنند که صادرات کود ما را محدود کنند. اول از همه اینکه قیمت های آنها بیشتر از ما افزایش یافته است. آنها سعی می کنند منابع انرژی ما را محدود کنند. قیمت ها به سادگی سر به فلک کشیده اند، آنها من را دلیل این تورم عنوان می کنند و این مسئله ای بی ربط است.

رئیس جمهور روسیه همچنین گفت که که نسل کنونی روسیه سرنوشتی مشابه «پطر کبیر» تزار روسیه در قرن هفدهم میلادی دارد که موجب بازگرداندن سرزمین ها و تقویت آنها شد.

وی ادامه داد: برای ادعای رهبر بودن، چه رسد به اینکه رهبری جهانی بودن، هر کشوری، هر ملتی و هر قومی باید حاکمیت خود را تضمین کند. یک کشور یا یک ملت مستقل است یا یک مستعمره. حالت مابینی وجود ندارد.

پوتین در پایان افزود که در دهه های گذشته، روسیه مسیر عظیم دگرگونی و تغییر را طی کرده است.

روسیه در ۵ اسفند سال گذشته عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون هدف اعمال تحریم هایی بی سابقه از سوی غربی ها و هم پیمانانشان قرار گرفته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

8 نفر این پست را پسندیده اند