وی مجموع مصدومان منتقل شده به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس را ۸۶ نفر اعلام کرد و افزود: مصدومان بستری در این بیمارستان تا ظهر امروز ۱۱ نفر بودند که ۱۰ نفر آنها مرخص شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: یک نفر از مصدومان که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود به جهت ادامه مراحل درمان با بالگرد به یزد منتقل شد.

وی گفت: در حال حاضر هیچ مصدومی از حادثه‌دیدگان قطار مشهد - یزد در بیمارستان طبس بستری نیست و همه مصدومان و مسافران این قطار از دیروز تا امروز به یزد منتقل شدند.

میرجلیلی افزود: استاندار خراسان جنوبی در بازدید روز گذشته از بیمارستان طبس بر رسیدگی کامل و سریع به مصدومان حادثه قطار مشهد به یزد تاکید کرد.

وی گفت: استاندار از روز گذشته تاکنون با استقرار در شهرستان طبس به صورت لحظه به لحظه، وضعیت رسیدگی به مصدومان و نیز بازگشایی مسیر راه‌آهن طبس را دنبال کرد و خوشبختانه در پی این پیگیری‌ها، امروز تمامی مجروحان از بیمارستان ترخیص شدند و مسیر راه‌آهن نیز بازگشایی شد.

استاندار خراسان جنوبی امروز در طبس اعلام کرد: تمامی اجساد جانباختگان حادثه قطار مشهد - یزد برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی یزد انتقال داده شده‌اند و آمار قطعی جانباختگان این سانحه توسط پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

جواد قناعت گفت: ۸۶ مصدوم این حادثه برای درمان به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس منتقل شدند که از این تعداد ۸۱ نفر تا شب گذشته ترخیص شدند اما ۶ نفر دوباره برگشتند.

وی گفت: با احتساب ۶ مصدوم که به درخواست خودشان بستری شدند تا امروز ۱۱ نفر در بیمارستان طبس بستری بوده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی درباره علت وقوع حادثه هم گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی، متولی اعلام علت اصلی بروز حادثه قطار مشهد - یزد است.

وی افزود: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی در چند روز آینده علت حادثه قطار را به‌صورت فنی، تخصصی و کارشناسی بررسی و اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

حوالی ساعت ۵:۲۲ بامداد چهارشنبه ۱۸ خرداد هنگام عبور قطار مسافری مشهد به مقصد یزد، در بلاک عباس‌آباد - ریزو در منطقه طبس به دلیل برخورد قطار با بیل مکانیکی، چند واگن آن از خط خارج شد.

۸۶ مصدوم این حادثه به بیمارستان طبس منتقل شدند و براساس آخرین آمار ۲۲ نفر جان باختند.

وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی ظهر چهارشنبه برای بررسی حادثه خروج قطار مسافری از ریل در محل حادثه حضور یافتند و سپس برای بررسی روند درمان مصدومان در بیمارستان طبس حاضر شدند.

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران هم دیروز با حضور وزرای کشور و راه و شهرسازی در طبس برگزار شد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است و در مسیر ارتباطی چند استان از جمله یزد به مشهد مقدس قرار دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند