نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس اتمی را هشداری به تهران خوانده و خواستار اقدامات بیشتر علیه ایران از جمله بازگشت پرونده به شورای امنیت شدند.

تصویب قطعنامه ضد ایرانی به بهانه‌های واهی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با پیشنهاد کشورهای آمریکا و تروئیکای اروپایی، با استقبال و ذوق‌زدگی مقامات رژیم موقت صهیونیستی همراه شد.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم کودک‌کش اسرائیل با تقدیر از شورای حکام آژانس اتمی برای تصویب این قطعنامه ضد ایرانی، مدعی شد: «این یک تصمیم قابل توجه بود که چهره واقعی ایران را نشان داد».

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، بنت با ادعای اینکه قطعنامه مذکور تاکید می‌کند که ایران با آژانس اتمی همکاری ندارد، ادعا کرد: «و [ایران] از دستورالعمل‌های آن (آژانس) پیروی نمی‌کند. رأی امروز در آژانس اتمی، هشداری شفاف به ایران بود؛ اینکه اگر ایران به فعالیت‌هایش ادامه دهد، کشورهای پیشرو این مسئله را به شورای امنیت [سازمان ملل] باز می‌گردانند».

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم جعلی صهیونیستی نیز طی بیانیه‌ای مدعی شد: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گام مهمی در تصمیم خود برای محکوم کردن ایران به‌دلیل عدم پایبندی آن به بازرسی‌ها و در واکنش به فعالیت‌های هسته‌ای در سایت‌های مختلف در سراسر کشور برداشت».

گانتز با ادعای اینکه ایران صلح منطقه‌ای و جهانی را تهدید می‌کند، افزود: «علاوه بر محکومیت، جامعه بین‌المللی باید گام‌های ملموسی بردارد. هر دستگاه نظارتی که خاموش می‌شود باید با تحریم‌های دیپلماتیک و اقتصادی مواجه شود. ما باید متحد باشیم و از نزدیک در مقابله با تجاوزات منطقه‌ای و جهانی ایران همکاری کنیم».

شامگاه چهارشنبه بود که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قطعنامه‌ای را که ایران را به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم می‌کند به تصویب رساند.

فرانسه، انگلیس، آلمان و آمریکا نیز در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند بدون هیچ تأخیری همکاری‌ها با آژانس اتمی را از سر گرفته و از اقدامات بیشتر در واکنش به قطعنامه شورای حکام اجتناب کند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند