قیمت دلار صرافی ملی و بازار متشکل ارزی امروز مانند روز قبل صعودی بودند. قیمت سکه هم امروز در محدوده ۱۵ میلیون تا ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

با رشد قیمت دلار  بازار ارز با پمپاژ های خبری روبرو شده است. کانال های ارزی که قبلا اخبار بازار ساز را پوشش نمی‌دانند در شرایط کنونی به کمک بازارساز رفته اند. طبق اعلام کانال های ارزی، بانک مرکزی در راستای ایجاد تعادل در بازار ارز، در روز جاری عرضه قابل توجه و سنگین در سامانه نیما، داشته است.

بر اساس بررسی های انجام شده فقط طی یک فقره شرکت ملی گاز  مبادرت به عرضه ۱۰۰ میلیون دلار و فولاد خوزستان عرضه ۵۰ میلیون دلاری داشته است.این عرضه های چند صد میلیونی نشان از حضور پرقدرت بازارساز در بازار حواله و اسکناس دارد.

قیمت سکه در بازار امروز 

قیمت اونس طلا ظهر امروز در مقایسه با روز گذشته نزدیک به ۴ دلار رشد کرده بود. فلز گران بهای جهانی در زمان نوشتن این گزارش به قیمت ۱۸۴۶ دلار به فروش رسید. در ایران نیز  همچنان ممنوعیت معاملات فردایی در بازار سکه و طلا سایه انداخته است.

قیمت طلا ۱۸ عیار ظهر امروز ۱ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان بود که نسبت به روز قبل تقریبا ۱ هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفته بود. 

قیمت سکه هم امروز در محدوده ۱۵ میلیون تا ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. ارزش ذاتی سکه ۱۳ میلیون و ۷۱۱ هزار تومان بود که نسبت به قیمت بازاری آن بیش از ۱ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان فاصله دارد و حباب سکه در محدوده ۱۰ درصد بود. 

متن کامل این گزارش را با تیتر «صعود قیمت دلار در بازار متشکل و صرافی /قیمت طلا نزولی شد» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند