پس از قهرمانی استقلال و جدایی عجیب فرهاد مجیدی از این تیم، مصطفی آجورلو مدیرعامل آبی‌پوشان به تکاپو افتاد تا خیلی سریع سرمربی این تیم را انتخاب کند. بهترین گزینه داخلی برای نیمکت استقلال از نظر مدیران این تیم، جواد نکونام سرمربی فعلی فولاد خوزستان بود و همین موضوع باعث شد تا خیلی‌ها کاپیتان اسبق این تیم را دوباره آبی‌پوش بدانند.

البته این تصمیم کاملا عقلانی به نظر می‌رسد چرا که این تیم در فصل گذشته بدون شکست قهرمان لیگ برتر شده و در صورت کسب نتایج ضعیف، سرمربی آن تحت فشار هواداران و رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. بدون شک هیچ مربی ایرانی این ریسک را برای خود و رزومه‌اش نمی‌پذیرد که در این شرایط هدایت استقلال را بر عهده بگیرد.

موضوع دیگر این است که نکونام محبوبیت زیادی بین هواداران استقلال ندارد و زمانی که گمانه‌زنی‌ها درباره نشستن او روی نیمکت آبی‌پوشان شروع شد، طرفداران قهرمان لیگ برتر واکنش خوبی به این تصمیم نداشتند و از این انتخاب به خوبی استقبال نکردند.

با این اوصاف، مدیران استقلال یا باید به سراغ یک گزینه داخلی دیگر بروند که این تصمیمی عقلانی به نظر نمی‌رسد، یا سراغ گزینه‌های خارجی بروند که در صورت عدم کسب نتیجه در فصل آینده، تحت فشار شدید قرار نگیرند.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند