گروهی از شهرک‌نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان رژیم اشغالگر وارد صحن‌های مسجدالأقصی شدند.

گروهی از شهرک‌نشینان صهیونیست صبح امروز یکشنبه در حالی که نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی «مسجد القبلی» را تحت محاصره خود درآورده‌اند، وارد صحن‌های مسجدالأقصی شدند.

یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالأقصی بنابه دعوت سازمان‌های «معبد کذایی» و به مناسبت «شفوعوت» عید (نزول تورات) که همزمان با پنجاه و پنجمین سالروز اشغال بخش شرقی قدس است، صورت گرفت.

طبق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، همزمان با فراخوان گروه‌های صهیونیست‌ برای یورش به مسجدالأقصی، گروه‌های فلسطینی ساکن قدس نیز خواستار عزیمت فلسطینیان به سمت مسجدالأقصی و اعتکاف در آن برای مقابله با یورش شهرک‌نشینان شدند.

در ساعات اولیه صبح امروز یکشنبه تعدادی از نیروهای پلیس واکنش سریع وارد مسجدالأقصی شده و مسجد قبلی را محاصره و درب آن را با زنجیرهای آهنی بستند و از ورود و خروج فلسطینیان به داخل این مسجد ممانعت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، نیروهای واکنش سریع رژیم صهیونیستی در صحن‌های مسجدالأقصی مستقر شده و فلسطینیان را از مسیرهای ورود شهرک‌نشینان دور کردند اما با وجود این اقدامات، فلسطینیان نماز ضحی (أوّابین) را به جا آوردند.

اداره اوقاف قدس نیز اعلام کرد که ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست به صورت گروه‌های ۴۰ نفره وارد مسجدالأقصی شده و اقدام به گشت‌زنی تحریک‌آمیز در صحن‌های این مسجد مقدس کردند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند