مقتدی صدر رهبر جریان صدر امروز شنبه بابت نیمه کاره رها کردن سخنرانی خود در جریان مراسم سالگرد شهادت پدرش شهید «محمد صادق صدر»، از طرفدارانش عذرخواهی کرد.

وی در بیانیه ای اعلام کرد: با صدق و محبت به همه کسانی که در داخل و خارج از عراق این سالگرد را گرامی داشتند، می‌گویم که خداوند شما را برکت دهد. این بنده حقیر به رحمت پروردگار نیازمند است. بابت رفتن از میان شما هنگام سخنرانی عذرخواهی می‌کنم اول به خاطر سلامتی و امنیت شما و دوم برای ادامه خدمت به شما همانطور که خدا نخواست من در خودرو پدرم و برادارنم باشم. از شما می خواهم که برایم دعا کنید تا به فیض شهادت نائل شوم و به پدر و برادرانم ملحق شوم.

 «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر سخنرانی خود را در مراسمی که جمعه شب در نجف اشرف به مناسبت سالگرد شهادت پدرش شهید «محمد صادق صدر» در حال برگزاری بود، نیمه تمام رها و مراسم را ترک کرد.

مقتدی صدر ابتدا از هواداران خود خواسته بود که سکوت را مراعات کنند، اما پس از تداوم شلوغی‌ها و همهمه حاضران در مراسم گفت: «من به زور اینجا آمده‌ام و از شما دلخور و عصبانی هستم و با رفتار خود بیشتر من را عصبانی می‌کنید». سپس سخنرانی خود را نیمه تمام رها و مراسم را ترک کرد.

مقتدی صدر در سخنان کوتاهی پیش از ترک مراسم گفت: رژیم بعث به دستور صدام حسین پدرم و دو برادرم را به شهادت رساند.

وی با تأکید بر اینکه مردم عراق هرگز بازگشت حزب بعث را نمی‌پذیرد، ادامه داد: صدام کسی بود که برای به قتل رساندن شهید صدر خنجر را از رو بسته بود.

العامری: ترور شهید صدر اوج قساوت رژیم صدام را نشان داد

هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق هم امروز طی سخنانی به مناسبت سالگرد شهادت محمد صادق صدر آنرا جنایتی دانست که از سوی صدام معدوم رقم خورد.

وی افزود: ما در بیست و چهارمین سالروز شهادت مرجع برجسته آیت الله عظمی سید محمد صادق صدر(قدس سره) با فرزندان شهیدش هستیم. این مناسبت فاجعه ای را در اذهان ما تداعی می کند که طی آن رژیم خونخوار و جنایتکار صدام یک مرجع بزرگ و فرزندش را طی اقدام مسلحانه در روز روشن در خیابان به شهادت رساند. این جنایتی شنیع و تروریسم دولتی بود که نهادهای سرکوبگر رژیم بعث انجام دادند.

العامری در ادامه سخنانش گفت: این جنایتی است که اوج بزدلی و قساوت صدام معدوم را نشان داد. این طاغوت تصور می کرد که با این جنایت می‌تواند نقش مرجعیت را در تاریخ عراق پایان دهد و در قلوب مومنان رعب و وحشت ایجاد کند؛ اما این خون پاک ریخته شده، به مقاومت روح جدیدی داد و نقطه ثقلی در مسیر شهادت و جانفشانی این ملت مقاومت و وطن زخم خورده، شد.

رهبر ائتلاف فتح عراق بیان کرد: ما در این مناسبت از روحیه شجاعت، عزم و اراده فداکاری الهام می گیریم که این مرجع شهید برای نجات عراق و ملت آن از سلطه طاغوت نشان داد. این شهید بزرگوار به دنبال جاه و مال و موقعیت نبود بلکه بنده مخلص و مطیع اوامر خداوند بود. به خاطر صداقت، زهد و پرهیزگاری او، قلوب میلیون‌ها نفر دلبسته او بودند. امروز به شدت نیازمند بازخوانی زندگینامه این شخصیت الهام بخش و اقتدا به خط مشی والای او هستیم تا به دور از هرگونه تسویه حسابهای شخصی ، حزبی یا معادلات منطقه‌ای و بین المللی، راه حلی برای بحرانهای سیاسی خود بیابیم.

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند