امروز قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افت کرد. گروه‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مخابرات، استخراج کانه‌های فلزی و شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی قرمزترین گروه‌ها در معاملات امروز بودند.

در معاملات روز یکشنبه هشتم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش ۱۹ هزار و ۳۷۴ واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۲۸ واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت ۷ هزار و ۶۹۷ واحدی در سطح ۴۲۴ هزار و ۸۴۵ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۳۲ واحد پائین آمد و در سطح ۲۱ هزار و ۲۶۵ واحد قرار گرفت. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «فولاد»، «کچاد» و «وامید» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و این سه نماد در مجموع ۴ هزار و ۹۹ واحد شاخص را پائین کشیدند. در مقابل نمادهای «بوعلی»، «نوری» و «سآبیک» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

 

در فرابورس نیز نمادهای «هرمز»، «مارون» و «غصینو» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فغدیر»، «ددانا» و «وسپهر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و آسیاتک و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ددانا، کرمان و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

متن کامل این گزارش را با تیتر «رکود معاملات همزمان با سقوط سنگین شاخص بورس» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند