امروز قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افت کرد. گروه‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مخابرات، استخراج کانه‌های فلزی و شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی قرمزترین گروه‌ها در معاملات امروز بودند.

در معاملات روز یکشنبه هشتم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش ۱۹ هزار و ۳۷۴ واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۲۸ واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت ۷ هزار و ۶۹۷ واحدی در سطح ۴۲۴ هزار و ۸۴۵ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۳۲ واحد پائین آمد و در سطح ۲۱ هزار و ۲۶۵ واحد قرار گرفت. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «فولاد»، «کچاد» و «وامید» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و این سه نماد در مجموع ۴ هزار و ۹۹ واحد شاخص را پائین کشیدند. در مقابل نمادهای «بوعلی»، «نوری» و «سآبیک» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

 

در فرابورس نیز نمادهای «هرمز»، «مارون» و «غصینو» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فغدیر»، «ددانا» و «وسپهر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و آسیاتک و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ددانا، کرمان و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

متن کامل این گزارش را با تیتر «رکود معاملات همزمان با سقوط سنگین شاخص بورس» در اقتصادنیوز بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.