خبرگزاری ترند گزارش داد، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز شنبه وارد جمهوری آذربایجان شد؛ وی روابط میان دو کشور و آینده آن را مورد تمجید قرار داد.

اردوغان که به دعوت الهام علی‌اف همتای خود از جمهوری آذربایجان از فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول به باکو سفر کرده است، وارد پایتخت این کشور شد و در بدو ورود در سخنانی گفت: (جمهوری) آذربایجان و ترکیه سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک را جشن می گیرند و وحدت میان دو کشور بیش از پیش تقویت شده است. روابط فیمابین را به سطحی نمونه نه تنها در سطح جهان بلکه فرا تر از منطقه ارتقاء داده ایم.

«رجب طیب اردوغان» در این خصوص افزود: چشم طمع به خاک دیگر کشورها نداریم و به احدی هم اجازه نمی دهیم به حاکمیت و خاک ما خدشه ای وارد کند.

وی در ادامه اضافه کرد: باکو با کمک صنایع دفاعی ترکیه در قره باغ پیروز شد. آنکارا آماده توسعه همکاری های فیمابین با باکو است. ما از عادی سازی روابط میان باکو- ایروان نیز استقبال می کنیم.

رئیس جمهو ترکیه در چارچوب این سفر که با روز استقلال جمهوری آذربایجان مصادف شده است؛ در جشنواره هوانوردی، فضا و فناوری «تکنوفست» باکو شرکت خواهد کرد.

اردوغان همچنین در برنامه‌های افتتاحیه مرکز خدمات آسان و یک مرکز علمی نیز شرکت خواهد کرد.

وی سپس در دیدار دوجانبه با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان و ضیافت شام نیز شرکت می کند.

گفتنی است که جشنواره هوانوردی، فضا و فناوری «تکنوفست» از ۲۶ تا ۲۹ ماه می در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می شود.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند