شرط آمریکا برای لغو تحریم‌های روسیه

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده پیشنهاد روسیه مبنی بر لغو تحریم‌ها در ازای کمک آن به کاهش بحران غذایی را رد کرده است.

به گزارش رویترز، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه در کنفرانس خبری خود تاکید کرد: ما قطعا تحریم‌های خود را در پاسخ به "وعده‌های توخالی" لغو نخواهیم کرد. ما قبلاً هم وعده‌های "پوچ" از سمت فدراسیون روسیه شنیده‌ایم لذا فکر می‌کنم وقتی وعده‌ها و پیشنهادات مختلفی از روسیه می‌شنویم،  دلیلی برای شک کردن داریم.

ند پرایس ادامه داد: "از نظر ما بسیار ترسناک است که روسیه از غذا و انرژی به عنوان سلاح برای به زانو درآوردن جهان استفاده می‌کند."

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: سریع‌ترین راه‌حل برای افزایش قیمت کالاها و افزایش قیمت موادغذایی که پیامدهایی در سراسر جهان داشته است، این است که روس‌ها این جنگ "وحشیانه" را متوقف کنند، "روسیه از محاصره بنادر اوکراین دست بکشد، سیلوهای غلات را هدف قرار ندهد، به هدف گرفتن کشتی‌های غلات پایان دهد و این خشونت را به پایان برساند."

ند پرایس همچنین اظهارات روسیه مبنی بر اینکه تحریم‌های ضد روسی موجب بحران غذایی شده، رد کرده و مدعی شد که روسیه وارد اشاعه اطلاعات "نادرست" شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.