در معاملات روز یکشنبه، یکم خرداد ۱۴۰۱، شاخص کل بورس پایتخت با رشد ۲ هزار و ۴۵۶ واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و ۵۸۲هزار و ۱۴۳ واحد رسید.  

شاخص هم وزن بورس نیز با افزایش هزار و ۳۳۳ واحدی در سطح ۴۴۱ هزار و ۵۱۰ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۲۷ واحد بالا آمد و در سطح ۲۱ هزار و ۶۵۶ واحد قرار گرفت. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «حکشتی»، «شپدیس» و «پارس» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «جم پیلن»، «اخابر» و «ذوب» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «ددانا»، «وملل» و «حگهر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «غصینو»، «بنو» و «تلیسه» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس آسیاتک صدرنشین است و شستا و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز افرا، مدیریت و حگهر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۳ هزار و ۹۵۵ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۷۶ میلیارد تومان بود که یک درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

متن کامل این گزارش را با تیتر «شروع صعودی بورس در خرداد /رشد دسته جمعی شاخص‌ها» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند