فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برخورد قاطع با محتکران و مفسدان اقتصادی خبر داد .

سردار حسین رحیمی، با بیان اینکه امروز محتکران و مفسدان اقتصاد در حقیقت پیاده نظام دشمنان هستند، گفت:‌ این افراد با احتکار مایحتاج مردم جنایتی اقتصادی را رقم می زنند. از این رو پلیس به‌طور جد و مستمر تلاش خواهدکرد که با اخلال گران اقتصادی اعم از محتکران، مفسدان اقتصادی، اخلال گران ارز و دلار و ... برخورد کند.  

وی با تاکید بر اینکه پلیس اجازه نخواهد داد این گونه افراد فرصت طلب دانسته یا ندانسته با همراهی دشمنان موجب نارضایتی شهروندان شوند، اظهار کرد:‌ انقلاب اسلامی ایران را می‌توان مهم ترین پدیده و حادثه سیاسی قرن دانست. انقلابی که همه معادلات سیاسی دنیا را به هم زد و بیداری در پی‌داشت و به مظلومان و محرومان و ستمدیدگان این باور و جسارت را داد که می‌توان حتی با دست‌های خالی در مقابل همه دنیای طاغوتیان ایستاد و به پیروزی رسید.

رحیمی ادامه داد: وقوع این انقلاب که در حقیقت منافع و یکه تازی‌های مستکبران و در راس آن استکبار جهانی را به مخاطره انداخت، این دشمنان را بر آن داشت که طومار انقلاب اسلامی را در هم بپیچند و در این مسیر همه تلاش و توان خود را به کار بستند و در حقیقت از هیچ ظلم و ستم و جنایتی در این مسیر فروگذاری نکردند. دشمنان آنچه را که در چنته داشتند به میدان آوردند. جنگ ۸ ساله، کودتاهای ناجوانمردانه، فتنه‌های گوناگون، استفاده از عناصر خودفروخته و مزدور گروهک نفاق و... همه و همه بخشی از جنایات استکبار جهانی علیه مردم ما بود، اما در پی این همه ددمنشی‌ها، دشمنان دیدند که روز به روز ملت ما شجاع‌تر، بصیرتر و آگاه‌تر از قبل با ایمان و باوری راسخ‌تر پای انقلاب خود ایستاده و دست رد بر سینه دشمنان و بدخواهان خود می‌زند.

دشمنان در سال‌های اخیر با توسل به تحریم‌ تلاش کردند ملت را به ستوه آورند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در چهل و اندی سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، دشمنان در عرصه جنگ نظامی، کودتا و... اقداماتی را انجام دادند و در سال‌های اخیر با توسل به تحریم‌های ظالمانه تلاش کردند که ملت نستوه ما را به ستوه درآورند. تحریم‌های ظالمانه‌ای که در حوزه مایحتاج اولیه و اساسی زندگی است بسیار ظالمانه و ناجوانمردانه است. این درحالی است که مردم ما با جان و دل و با همه وجود از انقلاب خود حراست و پاسداری می‌کنند و به خوبی می دانند که هدف دشمنان از اعمال این گونه اقدامات غیرانسانی و ناجوانمردانه رسیدن به مطامع شومشان است. دشمنان به دنبال مصادره انقلاب ما هستند. دشمنان به دنبال تاراج منابع و مخازن کشور ما هستند همانگونه که در زمان طاغوت ستمشاهی به اذعان تاریخ اجانب و بیگانگان به راحتی منابع و مخازن کشور ما را تاراج می‌کردند و شاه نگون بخت هم برای حفظ تاج و تخت کذایی خود دم نمی‌زد.

وی با بیان اینکه امروز تیر دشمنان در حوزه نظامی، سیاسی و... به سنگ خورده است، گفت: این دشمنان همه تلاش خود را به کار بسته‌اند تا در حوزه اقتصادی به مطامع شوم خود دست پیدا کنند. از این رو در مقابل این هجمه در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که مقام معظم رهبری در طلیعه شروع سال‌های اخیر بر موضوع اقتصاد و اینکه باید بر توان داخلی برای مستولی شدن بر این مهم استفاده کنیم تاکید فرمودند که این مهم نیازمند همراهی همه مردم و مسئولان است؛ در سال‌های اخیر فرمانده انتظامی کل کشور با تشکیل پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی به صورت ویژه در بحث مقابله جدی با جرائم اقتصادی وارد عمل شده است که در این زمینه هم توفیقات خوبی حاصل شده است.

رحیمی افزود: به‌حمدالله در دولت انقلابی و ولایی سیزدهم شاهد تلاش‌های خستگی ناپذیر دولتمردان و در راس آن رئیس جمهور هستیم که همه همت خود را به کار بسته‌اند تا مشکلات اقتصاد کشور را مرتفع کنند. در این زمینه هم پلیس با مقابله و مبارزه جدی با محتکران و مفسدان اقتصادی تلاش خواهد کرد که دولت را در این امر مهم و بزرگ یاری رساند.

وی ادامه داد:‌ امروز محتکران و مفسدان اقتصاد در حقیقت پیاده نظام دشمنان هستند که با احتکار مایحتاج مردم جنایتی اقتصادی را رقم می زنند. از این رو پلیس بطور جد و مستمر تلاش خواهد کرد که با اخلال گران اقتصادی اعم از محتکران، مفسدان اقتصادی، اخلال گران ارز و دلار و ...  برخورد کند. ما اجازه نخواهیم داد این گونه افراد فرصت طلب دانسته و ندانسته با همراهی دشمنان موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم سازند. امروز در عرصه اقتصادی همه باید تلاش کنیم که دولت در سیاست‌های خود به موفقیت برسد. از این رو هرگونه کم کاری و سنگ اندازی در این میان در حقیقت یاری رساندن به دشمنان و ضربه زدن به منافع ملی است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود:‌ از این رو پلیس نیز به تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری که در بیانات اخیر خود بر یاری دولت تاکید فرمودند در حوزه ماموریتی خود با محتکران و مفسدان اقتصادی برخورد جدی و مقتدرانه خواهدداشت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند