امروز بیت کوین بیش از ۳ درصد رشد کرده، اما بازار هنوز در ترس شدید به سر می برد. بی اعتمادی ایجاد شده در فعالان بازار، اثری منفی بر کل ارزهای دیجیتال گذاشته است.

بازار ارزهای دیجیتال هنوز در شوک سقوط های پی در پی اخیر به سر می برد. البته امروز وضعیت بسیار بهتر است و بیت کوین هم با رشد بیش از ۳ درصدی، در حدود ۳۰۶۰۰ دلار معامله می شود. اما هنوز بازدهی هفتگی بیت کوین منفی است و افت حدود ۳ درصدی را نشان می دهد.

ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز اخیر بیش از ۳۰ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم به ۵۸۳ میلیارد دلار رسیده است.

با وجود بهبود نسبی معاملات در یکی دو روز گذشته، اما هنوز ترس شدیدی بر بازار حاکم است و شاخص ترس و طمع، عدد ۸ را نشان می دهد. این شاخص که می تواند بین اعداد یک الی ۱۰۰ نوسان کند، به ندرت به اعداد تک رقمی می رسد اما فعلا با وجود رشد سه درصدی بیت کوین، شاخص ترس و طمع عدد ۸ را نمایش می دهد که نشان دهنده معاملات محتاطانه معامله گران و ترس شدید آن ها از آینده قیمت هاست.

ریزش بیشتر اتریوم نسبت به بیت کوین

اتریوم امروز مثبت است. بیش از ۳ درصد رشد کرده و هم اکنون حوالی قیمت ۲۰۸۰ دلار معامله می شود. اما نکته مهم اینجاست که در مقیاس هفتگی، افت ۱۲ درصدی اتریوم را شاهد هستیم که عدد بزرگ تری نسبت به افت بیت کوین است.

به طور کلی در ریزش اخیر بازار، اتریوم بیشتر از بیت کوین افت کرد و در شرایطی که بیت کوین حدود ۲۸ درصد طی یک ماه افت کرده بود، اتریوم در همین مدت زمانی به افت ۳۵ درصدی رسیده بود که عدد قابل توجهی است.

 
متن کامل این گزارش را با تیتر «ریزش بیشتر اتریوم نسبت به بیت کوین/ آلت کوین ها صعودی شدند» در اقتصادنیوز بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

2 نفر این پست را پسندیده اند