مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش کردستان گفت: به دلیل تداوم آلودگی هوا تمام مدارس استان در مقاطع مختلف تحصیلی روز سه‌شنبه در نوبت بعدازظهر تعطیل است.

علیرضا منتشلو روز سه‌شنبه اظهار داشت: پیرو هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی مبنی بر تداوم آلودگی هوا، به پیشنهاد اداره کل حفاظت محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی و با تصمیم ستاد مدیریت بحران کردستان، مراکز پیش دبستانی، مهدهای کودک و تمامی مدارس شهری و روستایی استان در سطح شهرستانها و مناطق تابعه در تمام مقاطع تحصیلی امروز سه شنبه در نوبت بعدازظهر تعطیل است.

وی افزود: بدنبال آلودگی هوا امروز همچنین در نوبت صبح تمام مدارس شهرستان‌های مریوان، بانه، سقز، سنندج، سروآباد و کامیاران در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان دیروز به ایرنا گفت: به دلیل ورود گرد و غبار از کشورهای همسایه به استان، در حال حاضر دید افقی در شهرهای سقز و مریوان به ۲۰۰ متر کاهش یافته است.

علی پناهی افزود: انتظار داریم از بعدازظهر روز سه شنبه  از میزان غلظت گرد و خاک در سطح منطقه کاسته شود که در این مدت توصیه می‌شود شهروندان از حضور در فضای باز خودداری کنند.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان نیز گفت: وضعیت هوای شهرهای سقز، سنندج و مریوان، ناسالم و بانه در شرایط خطرناک قرار دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.