خبرگزاری "سما" فلسطین گزارش داد، شورای شهر "پترسون" در ایالت نیوجرسی آمریکا تصمیم گرفت نام خیابان اصلی این شهر به خیابان فلسطین تغییر کند، این اقدام برای اولین بار در آمریکا و در مراسم بزرگی با حضور هزاران تن از شهروندان فلسطینی و عرب و آندریه صایغ، شهردار پترسون انجام شد.

همچنین در این مراسم که همزمان با هفتاد و چهارمین سالروز "نکبت" برگزار شد، از لوحی که نام خیابان فلسطین روی آن حک شده بود، رونمایی شده و پرچم فلسطین بر فراز چراغ‌ها و ستون‌ها افراشته شد و از شهرداری پترسون و تمامی کسانی که در این زمینه همکاری کردند، تقدیر و تشکر شد.

دیاب مصطفی، رئیس مرکز اتباع فلسطینی در نیویورک و نیوجرسی نیز به خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) گفت: اهمیت این اتفاق همزمانی آن با سالروز "نکبت" است، اتباع فلسطینی با وجود دوری از وطن و غربت توانستند این پیام مهم را برسانند که می‌توان به نسلی که در غرب رشد یافته و تربیت شده، برای ایجاد تغییر امیدوار بود و آنها توانستند نام یک خیابان در سومین شهر بزرگ ایالت نیوجرسی را تغییر دهند.

شهرداری پترسون مارس گذشته تصمیم گرفت نام مهمترین خیابان تجاری شهر را که اتباع عرب و مسلمان در آنجا ساکن هستند، به فلسطین تغییر دهد.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند