رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در خصوص کلاهبرداری سایبری با ترفند ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا  به ترفند کلاهبرداران سایبری با شگرد ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی اشاره و اظهار داشت: با توجه به طرح واریز یارانه معیشتی دولت به دهک های مختلف مالی کشور و عدم واریز یارانه برای برخی از دهک های اعلامی این احتمال وجود دارد تا در روز های آینده شاهد استفاده جملاتی همچون ثبت نام یارانه، ویرایش اطلاعات یارانه بگیران، جاماندگان یارانه معیشتی و .... توسط افراد سودجو و کلاهبردار باشیم.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: مجرمان سایبری با ارسال پیامک هایی تحت عنوان ثبت نام جاماندگان یارانه کاربران را به صفحات جعلی هدایت کرده و اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان می کنند.

وی با تأکید بر اینکه ارسال پیامک‌های جعلی، ارائه لینک های ثبت نام، هدایت به درگاه های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن های مختلف توسط مجرمان سایبری دور از ذهن نخواهد بود از افرادی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص یافته دارند درخواست کرد فقط به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کرده و ثبت اعتراض کنند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند