مدیرکل هواشناسی کردستان با بیان اینکه هم‌اکنون هوای استان در وضعیت فوق خطرناک است، گفت: شاخص کیفیت هوا در برخی شهرستان‌ها پایین آمده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون هوای استان در وضعیت فوق خطرناک است، افزود: شاخص کیفیت هوا در سنندج به ۵۰۰، سقز ۵۰۰ و بانه ۱۲۲ رسیده و این آلودگی هوا تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی، هوای استان تا اوایل شب فردا شنبه‌ ناپایدار بوده و با توجه به شرایط مساعد برای تشکیل و انتقال گردوخاک از عراق و سوریه، تا روز یکشنبه هوای استان غبارآلود و با کاهش دید و کیفیت هوا همراه خواهد بود.

همچنین در اکوایران ببینید : قراردادهای نفتی با شرکت‌های سرّی / دفاع روزنامه دولت از عدم شفافیت

وی با بیان اینکه البته از اواخر وقت امشب تا اوایل شب فردا سامانه بارشی وارد استان شده و امیدواریم با بارش‌ها از این وضعیت آلودگی هوا کاسته شود، گفت: در همین مدت وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ در نیمه شرقی و ارتفاعات کردستان خواهد شد.

صدیقی بیان کرد: با توجه به ماهیت رگباری بارش‌‍ها آب گرفتگی معابر و ایجاد رواناب‌های شدید موقت و نقطه‌ای به ویژه در نیمه غربی و ارتفاعات مرکزی استان کردستان دور از انتظار نیست.

وی ابراز داشت: احتمالاً در روز چهارشنبه هفته جاری نیز مجدداً گردوخاک از سوریه و عراق وارد استان کردستان شود که در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به وضعیت خطرناک هوا، فردا آموزش مدارس کردستان مجازی خواهد شد یا خیر، توضیح داد: فرماندار سنندج و مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان در تماسی که با بنده داشتند، اعلام کردند که با توجه به دستور استاندار، مدارس شهرستان‌های درگیر با گرد و خاک در روز شنبه 20 فروردین ماه جاری مجازی شود اما اعلام نهایی این تصمیم برعهده خود آنهاست.

این مطلب برایم مفید است
72 نفر این پست را پسندیده اند