وبگاه شبکه خبری «فاکس نیوز» روز سه شنبه در گزارشی اختصاصی در این زمینه نوشت که جمهوریخواهان هشدار می‌دهند که آمریکا نمی‌تواند در میان تهدیدهای بی‌سابقه‌ای که ایالات متحده با آن مواجه است، امنیت ملی را کاهش دهد. درخواست‌های یکپارچه جمهوریخواهان در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا پس از آن صورت می‌گیرد که چند عضو  ارشد کمیته نیروهای مسلح سنا، از بایدن خواستند بودجه دفاعی را افزایش دهد.

بر اساس این گزارش، تمام ۲۸ نماینده جمهوریخواه در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری «مایک راجرز» خواهان افزایش بودجه برای اطمینان از یک «خط دفاعی کافی» هستند.

راجرز به فاکس نیوز گفت: «کشور ما با تهدیدهای بی‌سابقه‌ای از سوی چین و روسیه مواجه است و اینکه بایدن تصمیم گرفته یک بار دیگر ارتش ما را محدود کند، غیرعقلانی است. درخواست بودجه بایدن با ناتوانی در محاسبه تورم، آمریکا را ضعیف و آسیب پذیر خواهد کرد.»

راجرز در رابطه با چین گفت: «شی جین پینگ، رئیس جمهور چین شاهد تزلزل رئیس جمهور بایدن است. در حالی که چین بزرگترین نیروی دریایی جهان را دارد و به سرعت در حال گسترش زرادخانه اتمی خود است، درخواست بودجه  بایدن ۲۴ کشتی نیروی دریایی ایالات متحده را از رده خارج کرده و بودجه توانایی‌های اتمی را کاهش می‌دهد.»

«الیز استفانیک» نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت: «بایدن در روزهای گذشته پیشنهاد بودجه ۵.۸ تریلیون دلاری خود را برای سال مالی ۲۰۲۳ ارائه و از پیشنهاد دفاعی خود به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌ها در تاریخ در امنیت ملی ما یاد کرد.»

استفانیک گفت، کاهش هزینه‌های نظامی و دفاعی امنیت ملی ما را بیشتر تهدید م‌ کند.

«ومو بروکس» از جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا  هشدار داد که کاهش بودجه دفاعی پیشنهادی بایدن، دشمنان ژئوپلیتیکی آمریکا را تشویق می‌کند تا در حملات نظامی در سراسر جهان شرکت کنند و در نتیجه خطر جنگ را به همراه داشته باشند.»

وی  در ادامه افزود که کاهش هزینه‌های دفاعی بایدن باید متوقف شود.

در بودجه سال ۲۰۲۳ بایدن که روزهای گذشته منتشر شد، ۷۷۳ میلیارد دلار برای وزارت دفاع پیشنهاد شده است. بایدن در بودجه خود خواستار ادامه سرمایه گذاری برای پاسخ قاطعانه به روسیه پس از حمله به اوکراین و حمایت ایالات متحده از اوکراین و تامین نیازهای اقتصادی و امنیتی این کشور شد.

بودجه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا شامل ۶.۹ میلیارد دلار برای ابتکار بازدارندگی اروپا، ناتو و مقابله با تحرکات روسیه برای حمایت از اوکراین و سایر مشارکت‌ها با متحدان ناتو است.

تلاش قانونگذاران آمریکایی برای افزایش بودجه نظامی

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند