روزنامه اورشلیم‌پست امروز سه‌شنبه با استناد به یک مقام ارشد نیروی هوایی آلمان گزارش کرد، آمریکا و رژیم صهیونیستی موافقت کرده‌اند موشکهای رهگیر "ارو ۳" مخصوص تهدیدات دوربردتر را به آلمان بفروشند و طرفهای این معامله قرار است درباره جزئیات مربوط به آن در ادامه بحثهای بیشتری داشته باشند.

اینگو گرهارتز، یک مقام ارشد نیروی هوایی آلمان به این نشریه اسرائیلی عنوان کرد، فروش این سامانه دفاع هوایی "در ابتدا با تصویب از سوی اسرائیل و آمریکا شروع می‌شود و آنها تاییدیه خود را به ما داده‌اند".

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام بر اساس نقل قولی که از او صورت گرفته عنوان کرد: آنها به ما این تاییدیه را داده‌اند که می‌توانیم در قبال آن همکاری داشته باشیم اما ما همچنین مجبوریم درباره جزئیات مذاکره کنیم.

از سوی دیگر به نوشته این نشریه، آلمان علاوه بر آن علاقه‌مند به خریداری سامانه گنبد آهنین به سبب کاربرد این سامانه در دفاع تهدیدات کوتاه بردتر است.

مقام مذکور خاطرنشان کرد: ما در زمینه رهگیرهای دور بردتر از سیستم تسلیحاتی پاتریوت که آن را مدرنیزه خواهیم کرد برخورداریم. ما در قبال تهدیدات فراتر از برد ۱۵۰۰۰ کیلومتر و فراجوی تسلیحات مناسبی نداریم و به همین دلیل چشمداشت به موشکهای ارو ۳ دارم و ما واقعا به این سیستم علاقه‌مند هستیم.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند