در حالی که بحران اوکراین همچنان ادامه دارد وزارت خارجه آمریکا یک بار دیگر به اتباع این کشور درباره سفر و اقامت در روسیه هشدار داد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، منابع رسانه‌ای غربی از واشنگتن خبر دادند، وزارت خارجه آمریکا یک دستورالعمل هشدارآمیز درباره هر گونه سفر و اقامت اتباع این کشور در روسیه صادر کرد و از آمریکایی‌‌ها خواست «فورا» از روسیه خارج شوند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه با صدور یک توصیه سفر هشدار داد که مسکو «ممکن است شهروندان آمریکایی را در روسیه بازداشت کند».

طبق این گزارش، وزارت خارجه آمریکا همچنین هشدارهای قبلی این وزارتخانه به شهروندان و اتباع آمریکایی‌ درباره عدم سفر به روسیه را تکرار کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا تصریح شده که این هشدار «به دلیل تهاجم غیرقانونی و غیرموجه نیروهای نظامی روسیه به اوکراین و همچنین احتمال آزار و اذیت شهروندان آمریکایی توسط مقامات روسیه است».

اقدام تازه وزارت خارجه آمریکا در شرایطی انجام شده که تنش‌های مسکو و کشورهای غربی بر سر جنگ روسیه با اوکراین ادامه دارد. مسکو از پنجم اسفند ماه سال گذشته  اقدام به یک «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.