المیادین گزارش داد، ائتلاف سعودی می‌گوید که توقف عملیات نظامی در یمن برای فرصت دادن به برقرای صلح انجام می‌شود.

بنا بر اعلام این ائتلاف، عملیات نظامی در یمن از ساعت ۶ صبح امروز چهارشنبه متوقف خواهد شد.

فرماندهی ائتلاف سعودی در بیانیه خود آورده است: توقف عملیات نظامی در داخل یمن را برای موفقیت رایزنی‌های صلح یمن و ایجاد فضای مثبت برای صلح در ماه رمضان اعلام می‌کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: توقف عملیات نظامی در داخل یمن در پاسخ به درخواست دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و حمایت از تلاش ها برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع صورت می گیرد.

عربستان سعودی در سال‌های گذشته نیز در چند نوبت توقف عملیات نظامی در یمن و یا آتش بس موقت اعلام کرده بود که همه آنها به شکست انجامید و حملات سعودی به یمن بار دیگر از سر گرفته شد. البته با توجه به معادلات سیاسی امروز جهان و منطقه و نیز دست برتر یمنی‌ها در حمله به منافع عربستان و امارات، به نظر می‌آید که این بار این دو کشور به شکل جدی به فکر پایان عملیات نظامی خود در یمن افتاده‌اند.

حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن از ۶ فروردین ۱۳۹۴ تحت عنوان "عملیات طوفان قاطعیت" و با مشارکت چند کشور عربی در کنار عربستان و امارات آغاز شد اما در ادامه با کنار کشیدن دیگر کشورهای حاضر در ائتلاف، عملا تنها عربستان و امارات باقی ماندند که در جریان این جنگ خسارت‌های زیادی چه در بعد نظامی و چه اقتصادی به آنها وارد آمد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

357 نفر این پست را پسندیده اند