بیت کوین امروز با افت کمتر از یک درصدی، حوالی قیمت ۳۹۰۰۰ دلار معامله می شود. قیمت گاهی به کمتر از این عدد می رسد و گاهی هم بالای آن می رود. اما فاصله زیادی از ۳۹۰۰۰ دلار نگرفته و بازار فعلا کم نوسان است.

درست مثل نوسانات بازار که کاهش یافته، ارزش معاملات هم کاهشی شده و امروز ارزش معاملات بیت کوین ۱۴ میلیارد دلار است. ارزش بازار این ارز به ۷۳۹ میلیارد دلار رسیده و بازدهی هفتگی بیت کوین هم عدد مثبت یک درصد را نشان می دهد.

اخیرا دوباره خوش بینی ها درباره بیت کوین افزایش یافته و هدف های قیمتی بالایی برای آن اعلام می شود. استیو وزنیاک، هم بنیان گذار اپل اعلام کرده بیت کوین می تواند به قیمت ۱۰۰ هزار دلار برسد و این در حالی است که در آمریکا همچنان سخت گیری هایی درخصوص ارزهای دیجیتال وجود دارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز گذشته درخواست عرضه ۲ صندوق قابل معامله بورسی بیت کوین را رد کرد که اگر با این درخواست ها موافقت می شد، به دلیل خریدهای این دو صندوق ممکن بود نوسانات مثبتی را در قیمت بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان شاهد باشیم.

کاهش عجیب ارزش معاملات اتریوم

اتریوم هم امروز نوسانات کوچکی داشته و هم اکنون قیمت آن حدود ۲۵۷۰ دلار است. اتریوم با افت حدود دو درصدی، ارزش معاملات بسیار کمی را ثبت کرده است. طی شبانه روز گذشته حدود ۶ میلیارد دلار اتریوم معامله شده که این رقم در یکی دو ماه گذشته بی سابقه است.

ارزش بازار اتریوم هم اکنون ۳۱۰ میلیارد دلار است. بازدهی هفتگی آن هم حدود منفی یک درصد را نشان می دهد.

متن کامل این گزارش را با تیتر «پیش بینی خوش بینانه از قیمت بیت کوین /کاهش عجیب ارزش معاملات اتریوم»‌ در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند