کشته شدن یک روزنامه‌نگار آمریکایی در اوکراین+جزئیات

به دنبال انتشار گزارش‌های مبنی بر کشته شدن یک روزنامه‌نگار آمریکایی در اوکراین، کاخ سفید اعلام کرد که در حال بررسی این گزارش‌ها است.

مقامات و رسانه‌های اوکراین امروز (یکشنبه) اعلام کردند که «برنت رنو»، روزنامه نگار آمریکایی در حین پوشش خبری درگیری‌ها در نزدیکی کی‌یف کشته شده است.

رئیس پلیس کی‌یف نیروهای روس را مسئول کشته شدن این روزنامه‌نگار آمریکایی دانست و گفت: این حادثه در شهر ایربین رخ داد و یک خبرنگار دیگر هم زخمی شده است.

امروز در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی اوکراین ویدئوی مربوط به کارت خبرنگاری این روزنامه‌نگار که گفته می‌شود برای نیویورک تایمز کار می‎کرد، دست به دست شده است.

رسانه‌ها همچنین کلیپی را منتشر کردند که گفته می‌شود مربوط به یکی دیگر از روزنامه نگاران آمریکایی است که در زمان حادثه با برنت رنو بوده و به گردنش شلیک شده است.

بنا بر این گزارش، او و رنو هنگام عبور از پل ایبرین و عبور از ایست‌ بازرسی برای فیلمبرداری صحنه‌هایی از فرار پناهجویان از منطقه جنگی، مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

«نیویورک تایمز» صحت خبر مرگ رنو را تأیید کرد و در عین حال عنوان کرد که او اکنون در اوکراین برای این روزنامه کار نمی‌کرد و از یک کارت مطبوعاتی قدیمی مربوط به این روزنامه استفاده کرده بود.

کاخ سفید اعلام کرد که اکنون با کی‌یف به منظور بررسی صحت خبر مرگ رنو در تماس است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.