رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: علت پافشاری مجلس بر روی مصوبه تغییر ساعت رسمی کشور این است که هنوز ادله متقنی بویژه در حوزه کاهش مصرف انرژی از سوی دولت ارائه نشده که اجرای طرح را توجیه پذیر کند.

وی افزود: البته با توجه به مخالفت دولت با این طرح احتمال رای آوری این طرح در مجلس، ۵۰ درصد برآورد می شود، به بیان دقیقتر احتمال رای  آوردن یا نیاوردن طرح برابر است. 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با توجه به اینکه اکثر کشورهای پیشگام در اجرای این طرح بویژه کشورهای اروپایی اخیرا به این نتیجه رسیده اند که قانون گذشته خود را ملغی کنند، به هر حال ایجاب می کند که کشور ما نیز به دلیل مشکلاتی که تغییر ساعت رسمی کشور از جمله به هم ریختگی برنامه زندگی افراد و به هم خوردن ساعت شرعی ایجاد می کند، به دنبال ملغی کردن این قانون باشیم.

همچنین در اکوایران ببینید : سفر به مسکو با نیت وین

اسماعیلی ادامه داد: از سوی دیگر آقای ابوترابی به عنوان طراح اصلی این طرح مطالعاتی را در ارتباط با مشکلات روحی و روانی تغییر ساعت رسمی به ویژه در فصل پاییز داشته است که نشان می دهد آمار بروز افسردگی در افراد در فصل پاییز به شکل فزاینده صعودی است. همچنین دلیل دیگری که کمیسیون بر روی مصوبه خود پافشاری کرده این است که هنوز ادله متقنی بویژه در حوزه کاهش مصرف انرژی از سوی دولت ارائه نشده که اجرای طرح را توجیه پذیر کند. 

 

این مطلب برایم مفید است
264 نفر این پست را پسندیده اند