اسکای نیوز گزارش داد، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس هفته آینده برای مذاکره در مورد افزایش تولید نفت، یک سفر رسمی به عربستان سعودی خواهد داشت.

 لندن تلاش می‌کند پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به دلیل حمله به اوکراین، جایگزینی برای نفت روسیه پیدا کند.

 داونینگ استریت اعلام کرده که این سفر هنوز نهایی یا تایید نشده است. نخست وزیر انگلیس با درخواست نمایندگان محافظه‌کار مبنی بر ترغیب سعودی‌ها به تولید نفت بیشتر مواجه است.

این سفر احتمالی درحالی صورت می گیرد که قیمت سوخت در پمپ بنزین ها به میزان بی‌سابقه‌ای رسیده و از ۱.۶۰ پوند در هر لیتر برای بنزین و ۱.۷۰ پوند برای گازوئیل فراتر رفته است.

روزنامه انگلیسی «تایمز» اعلام کرد جانسون در ریاض با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی صحبت خواهد کرد.

به گزارش اسکای نیوز  منابع آگاه دولتی مدعی هستند که جانسون با محمد بن سلمان روابط بهتری نسبت به سایر رهبران گروه ۷  دارد و این دو از طریق «واتس اپ»  با هم در ارتباطند.

در این گزارش آمده است که نخست وزیر انگلیس  معتقد است اگر سعودی‌ها و سایر کشورهای خاورمیانه تولید نفت را افزایش دهند، می‌توان نفت روسیه را دور زد و قیمت‌های بالای آن در انگلیس را پایین آورد.

این سفر در حالی انجام می‌شود که پیش از این «محمد بن سلمان»  و «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی درخواست‌های آمریکا برای صحبت با « جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا را رد کرده‌اند و مقام‌های سعودی و اماراتی در هفته‌های اخیر انتقادات خود را از سیاست‌های آمریکا در خلیج ‌فارس‌ با صراحت بیشتری بیان کرده‌اند.

کشورهای غربی به دنبال متقاعد کردن عربستان برای افزایش تولید نفت و کنترل افزایش قیمت سوخت به دلیل بحران اوکراین هستند، در حالی که ریاض از ابتدای  این بحران، تعهد خود را به  توافق  اوپک پلاس اعلام کرده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند